V hoteli Patria na brehu Štrbského plesa si hostia veľmi často objednávajú pobyt s polpenziou, ktorá sa podáva formou bufetu v Slnečnej reštaurácii. Ponuka je tu bohatá a hostia sú očividne spokojní, my sme však chceli vyskúšať jedlá z jedálneho lístka.

Pri minulej návšteve nás obslúžili priamo v reštaurácii, ale tentokrát zvolili iný prístup, hostí ktorí nemajú polpenziu usádzajú na koniec lobby baru, kde je prestretých pár stolov. Koniec koncov je to možno aj príjemnejšie. Obsluha si nás našla rýchlo, ponúkla nápoje a priniesla jedálny lístok aj vínnu kartu.

Na úvod sme si objednali Grilovaný baklažán s kozím syrom na rukole (5,30 EUR), pekne aranžovaný na tanieri a chutil výborne. Aj Krém z červenej repy s ryžovými rezancami  (2,50) bol vynikajúci. Bol to veľmi príjemný úvod. K hlavnému jedlu sme si objednali biele víno, Rizling vlašský Berta (2,50 za 1 dl).

Jedlo nás milo prekvapilo takou príjemnou domáckou chuťou, klasické a dobré. Dali sme si Pečený chrbát z diviaka na dubákoch (15,00 ) s tlačenými zemiakmi (0,50) a Bravčovú panenku plnenú mozzarelou s pečenou paradajkou (9,50) a tlačenými zemiakmi (1,50). Mäkučké mäso vhodne ochutené s nádychom domova. Nasýtia tu však aj vegetariánov, milovníkov sladkého, rýb a hydiny. V ponuke sú šaláty a cestoviny, palacinky. Keďže nám chutilo, neodolali sme ani dezertu a ako sladkú bodku za večerou sme zvolili Slivky máčané v rume s citrónovou zmrzlinou zdobené škoricou a mätou (6,00). Večera naplnila naše očakávania (a za slušnú cenu), obsluha bola príjemná, odchádzali sme príjemne nasýtení a spokojní.