Keď chcete stráviť deň pri vode v Dunajskej Strede a pritom sa v kultivovanom prostredí slušne najesť, dobrou voľbou môže byť napríklad reštaurácia hotela Legend. Hotel sa nachádza oproti jazierku a v podstate aj oproti dunajsko stredskému aquaparku. Reštaurácia je na prízemí , je súčasťou lobby, nachádza sa hneď vľavo oproti vchodu a nie je oddelená stenou. Je z nej pekný výhľad na okolie a v teplejších dňoch sa určite výborne sedí na veľkej terase. Parkuje sa bez problémov pred hotelom.

Jedálny lístok je jednoduchý, sú v ňom nekomplikované jedlá, ktoré oslovujú klientelu, ktorá sem chodí, ceny veľmi sympatické. Akurát by sa zišlo, aby ho mal hotel aj na webovej stránke.

My sme z neho ochutnali Lososový tatarák s hriankami, jedlo bolo síce chutné, akurát že to nebol lososový tatarák, ako ho poznáme z mnohých iných reštaurácií, ale skôr lososový šalát s majonézou. Dobré boli Slimáky na masle a cesnaku, podávajú ich s množstvom pečiva, takže vám zostane aj na namáčanie do chutnej šťavy. Pepper steak s grilovanou zeleninou bol štandardný, urobili nám ho taký ako sme chceli. Bol šťavnatý, zelenina dobre ochutená, chrumkavá. Pstruh na rošte s mandľami s opekanými zemiakmi je jedlo, ktoré tým, ktorý majú túto úpravu pstruha radi, môžeme odporúčať. Mal chrumkavú kožu, vnútri bol šťavnatý. Dezerty nás až tak neoslovili, tak sme si po dvoch chodoch dali radšej espresso. Podávajú tu kvalitnú slovenskú značku a bolo naozaj výborné.

Pochvalu si zaslúži obsluha – čašník, ktorý nás obsluhoval bol úctivý, ochotný a aj keď bola reštaurácia v ten večer plná hotelových hostí, všetko stíhal s prehľadom.