Reštaurácia hotela Bránica profituje z pekného okolia, v ktorom sa hotel nachádza. Najmä v teplejších mesiacoch je posedenie na terase s výhľadom na mohutné hory či blízke grúne z miest Jánošíkovho pôsobenia veľmi príjemné. Vybavenie a zariadenie reštaurácie je na prvý dojem pekné, bližší pohľad dojem jemne pokazí.

Napríklad pekné obrusy v salóniku skrývajú lacné, akoby kancelárske, stoly, ani zďaleka neladiace k bohatým tapetám. Jedálny lístok jednoznačne naznačuje snahu ponúknuť hosťom neobvyklé jedlo vysokej úrovne, zaznamenali sme však jeho kolísavú kvalitu.

Očarili nás vyskúšané predjedlá, či už delikátne kačacie prsia s marinádou zo sušenej mäty, alebo grilovaná husacia pečeň podávaná v zemiakovej lokši, na vrchu šikovne uchytenej krúžkom z pomarančovej kôry. Chutili nám aj hustá hubová krémová polievka, kuracie prsíčka na voňavej škoricovo-badyánovej omáčke s jablkovými mesiačikmi  či  v sezame panírované morčacie roládky plnené brokolicou . Z hlavných jedál sme si dali divinu,. Bola síce chuťovo vyvážená, mäso však bolo poriadne tuhé, a to aj s prihliadnutím na jeho pôvod.

Čo sa kuchyni nepodarilo, boli počas našej návštevy bryndzové halušky. Tie okolo bryndze obchádzali ozaj len zďaleka a pokojne by sa mohli premenovať na smotanové. Obzvlášť v jánošíkovskej lokalite na skok od Terchovej sme to naozaj nečakali.

Všimli sme si  tiež, že vynikajúce jablkovo-škoricové palacinky dostali niektorí hostia servírované tradične, pri ďalších si ale kuchyňa dala na servírovaní záležať viac, podávali ich atraktívnejšie „na stojáka,“ navyše s bonusovým cukrovým smajlíkom. Pôsobilo to, ako keby kuchyňa robila medzi hosťami rozdiely, alebo sa im nechcelo odvádzať stále ten istý štandard.  

Obsluha je síce ochotná a príjemná, občas je ale pôsobila trochu zmätene. K dispozícii je aj detský kútik, ten však bol počas našej návštevy sčasti využívaný aj ako odkladisko. Štandard reštaurácie je evidentne nasmerovaný vysoko, čo v mnohých prípadoch aj do bodky spĺňa. Po vychytaní múch sa tam môže aj natrvalo usadiť.