Možností najesť sa je v Bojniciach dosť. Pozdĺž celej pešej zóny sú podniky jeden vedľa druhého. Reštaurácia hotela Belassi je trochu bokom, aj keď stále veľmi blízko historického centra. Informácia o aktuálnej ponuke je hneď na kraji budovy na nástenke.

V čase obeda ponúkajú obedové menu, ponuka je vždy na týždeň, obsahuje každý deň polievku a tri hlavné jedlá na výber, k tomu niečo sladké a minerálku za zvýhodnenú cenu. Cena menu je 5,90 a 9,90 eura a vyzerá zaujímavo.

Každý deň tu pripravujú aj večerné menu, tu majú hostia na výber z dvoch polievok, deviatich hlavných jedál (tri jedlá sú bezmäsité) a troch dezertov, ceny sú veľmi priaznivé. Jedálny lístok je prehľadný, výber nám nezabral veľa času, oslovili nás totiž hneď prvé jedlá v ponuke a rozhodli sme sa vyskúšať aj obe polievky.

Slepačia polievka s celestínskymi rezancami (2,70 €) a Zeleninová sezónna so strukovinami a širokými rezancami (2,70) nám chutili, výraznejšia bola tá druhá.

Z hlavných jedál sme si vybrali Steak zo sviečkovice s hubovou omáčkou (22,90) a Pečené zemiaky s rozmarínom (2,00), Pečený losos na masle, varené zemiaky s maslom, grilovaná zelenina (12,90). Ryba nám chutila o niečo viac, ale to neznamená, že nám steak nechutil, „pošmákli“ sme si na obidvoch.

Kuchyňa Bellasi je taká „normálna“, neohúri, ale všetko, čo sme jedli bolo chutne pripravené a za primeranú cenu. K jedlu sme si dali aj slovenské rozlievané víno (2,60 za dl). Uprostred týždňa bolo večer v reštaurácii poloprázdno, rušnejšie mávajú cez obedy a cez víkendy, kedy sem chodia výletníci a často sa tu konajú organizované rodinné a spoločenské akcie. V reštaurácii panuje uvoľnená, rodinná atmosféra.

Zhrnutie:

Plus: chutné jedlo za primerané ceny, uvoľnená rodinná atmosféra

Mínus: počas našej návštevy žiadne