Reštaurácia sídli v historických priestoroch Hotela Bankov, sídliaceho na začiatku košického lesoparku. Meno dostala na pamiatku krásnej ženy, ktorá tu na prelome 18. a 19 storočia žila. Má svoju noblesu, ktorá ju predurčuje na prežitie sviatočných chvíľ, často sa tu konajú svadobné hostiny a rôzne oslavy. V lete sa priestor rozširuje o letnú terasu.

Jedálny lístok je jednoduchý a prehľadný, v doskách na dvoch stranách je stála ponuka, sezónnu vkladajú na samostatnom liste, pričom sú označené bezlepkové aj vegetariánske jedlá. Bezlepkový chlebík k predjedlu nám priniesli, účtujú ho zvlášť. Vybrali sme si Marinovanú pečenú tekvicu s medom, vlašskými orechami a bylinkovou bagetou (6,50 €), chutila nám, zaujímavá a chutná kombinácia.

Z polievok sme vyskúšali Pikantný balkánsky vývar s hovädzou sviečkovicou (3,90), bol silný a chutný. Hlavné jedlo sme si vyberali zo sezónnej ponuky. Zubáč na mrkvovom pyré (13,90) bol veľmi diétny, čakali sme výraznejšiu chuť. Lepšie sa nám chuťovo pozdávali Kačacie prsia na slaninových zemiakoch so sušenými slivkami (12,90), aj keď v nejakého dôvodu v nás chuť a vzhľad sliviek navodzoval dojem spálenej cibule.

Víno sme si vybrali dobre, Moravský muškát od Karpatskej perly (1,80 za 1 dl) bol výborný. Aj obsluhu môžeme pochváliť, jedlá v krásnom prostredí nás ale veľmi nenadchli.

Zhrnutie:

Plus: krásne prostredie, príjemná obsluha

Mínus: jedlá boli na náš vkus chuťovo nevýrazné