Súčasťou zábavného a ubytovacieho komplexu Aquacity Poprad je aj hotelová reštaurácia Aquacity High Tatras. Ubytovaní hostia väčšinou využívajú polpenziu formou bufetov, ktorá je v cene ubytovania a poskytuje široký výber jedál, cez obed sa zas dá vybrať z kvalitného obedového menu alebo si objednať z jedálneho lístka.

My sme v reštaurácii večerali a napriek tomu, že bola plná, personál sa o nás vzorne staral. Jedálny lístok sme študovali dlho. Nie preto, že by bol pridlhý. Bol tak akurát, ale pekne graficky upravený a všetky jedlá vyzerali lákavo. Na výber majú aj deti a vegetariáni. Nakoniec sme sa rozhodli pre výbornú hustú Taliansku paradajkovú polievku s čerstvou bazalkou (3,99€), pekne naaranžované a chutné Figy na lístkovom šaláte s parmskou šunkou a s pomarančovým balsamikom (5,99). Pokračovali sme Teľacím steakom z našej farmy zapekaným so šalviou a mozarellou, dusenou fazuľkou na cibuľke a zemiakovou plackou (14,99), čašník sa opýtal na stupeň prepečenia a priniesli nám ho správne pripravený.

Ochutnali sme aj Filet zo pstruha na špenáte s petržlenovými zemiakmi a paradajkovo-tymiánovou omáčkou (12,99). Dobré jedlo nás navnadilo aj na zákusok, a tak sme si dali aj vynikajúcu štrúdlu (3,99) a ochutnali sme aj Crème Brûlée s citrónovou trávou a vyprážaným ananásom (3,59). To sa však kuchyni  nevydarilo, bolo zrazené.

Obsluhujúci čašník pôsobil ako by bol trochu strémovaný, ale pár chýb v profesionalite plne nahradil príjemným vystupovaním. K jedlám sme ochutnali rozlievané víno, odporúčame, bolo kvalitné. Posedenie v na prvý pohľad  stroho vyzerajúcej reštaurácii, kde sú stoly pekne zoradené ako v jedálni je príjemné. Okrem dobrého jedla k tomu prispieva krásny výhľad, keďže miestnosť je celá presklená a prijemný personál.