V malej obci na Liptove človek skôr očakáva jednu z početných kolíb než reštauráciu s kuchyňou nastavenou podľa moderných trendov, tobôž ak ide o motel. Indície motel a k tomu názvov F team neznejú ako lákadlo, pre ktoré sa oplatí zísť z diaľnice a vydať sa smerom na Liptovský Hrádok do obce Podtureň. Najmä ak po trase nenájdete ani jednu smerovú tabuľu.

Do F teamu, názov je mimochodom iniciálou priezviska jeho majiteľov, sa chodí na istotou. Zaujímavá budova je už na prvý pohľad iná ako väčšina motelov, ktorými je Slovensko posiate. Počnúc členitým exteriérom novostavby, cez moderný minimalistický interiér s kozubom, toalety, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani hotel s vyšším počtom hviezdičiek – froté uteráčiky neraz nemajú ani tie – až po jedálny lístok.

Rozsahom neveľká ponuka obsahuje jednoduché jedlá, ktoré sú prienikom lokálnych surovín, regionálnej kuchyne a súčasných trendov. Je zostavená tak, aby si vybral každý, pritom bez potreby skĺznuť k nepríjemným kompromisom. Cestou na východ Slovenska sa tu môžete zastaviť napríklad na zemiakovú dolku s bryndzou a oštiepkom (1,90 €), poctivé silné divinové consommé s vyprážanou ryžovou tyčinkou (1,60 €) alebo výborné hráškové cappuccino s údeným lososom (1,90 €).

Vydarený úvod počas našej návštevy zjavne nebol vecou náhody, ale šikovnosti tunajšieho kuchára. Tá sa potvrdila aj pri hlavnom chode – medailónkoch s hubovo-brusnicovou omáčkou a zemiakovou roládou (7,90 €), panenke s grilovanou hruškou na omáčke z portského vína podávanej so sedliackymi zemiakmi (8,40 €) či konfitovanej krkovičke v cesnakovom šmalci na kapustových šúľancoch (7,50 €).

Na okraji záujmu tvorcu jedálnička neostali ani dezerty. Opäť nič bombastické, zato chutné a vkusne naservírované na bielom porceláne. Či už to bol citrónovo-limetkový koláč s malinovou redukciou (2,50 €) alebo vyprážaná zmrzlina s vanilkovým šodó a čučoriedkovou redukciou (2,90 €). Ku každému jedlu, vrátane dezertov, je v ponuke odporúčané vhodné víno.

Prvotriedny servis by v moteli pôsobil nepatrične. Personál je tak akurát – príjemný, pozorný a informovaný. F team je príkladom toho, že moderná kuchyňa sa s dávkou invencie dá robiť z domácich surovín, zaujímavo a za dobrú cenu aj v menej atraktívnej lokalite.