Ďalší koncept z portfólia Bencik Culinary Group – piváreň Beer Palace, priamo v srdci historického centra, na Gorkého ulici v  Bratislave ponúka už niekoľko rokov špeciality domácej, ale aj medzinárodnej kuchyne. Je určená hlavne milovníkom piva a k nemu ladených pokrmov.

Interiér pôsobí príjemným hostinským dojmom, počas našej návštevy prebiehal v reštaurácií oktoberfest (reštaurácia bola úplne plná), ktorý autentickú bavorskú atmosféru ešte umocňoval. Ocenili sme aj obsluhu, ktorá svojím tematickým oblečením spríjemňovala celkový zážitok.

Nadpis predjedlá v menu nehľadajte, preto sme si zvolili výber z ľahkých jedál ako avokádovo-uhorkový tatarák (5,90 €), ktorý bol skutočne lahodný a je dôstojnou obmenou toho pravého zo sviečkovice. Zo špeciálnej ponuky sme vyskúšali domácu syrovú nátierku Obazda (4,90), ktorá bola podávaná s pažítkou a chlebom. Nátierka bola jemná no zároveň sýta. Cítili sme príjemné zloženie viacerých druhov syra. Vzhľadom na gramáž (150g) by sme prijali viac krajcov chleba.

Z polievok nás zaujala najmä tradičná kulajda (3,90), ktorej nemáme čo vytknúť. Bola presne taká, ako má poctivá kulajda chutiť aj vyzerať. Zaujala nás aj exotická malajzíjská krevetová polievka s kuracím mäsom, rezancami a kokosovým mliekom. Táto kombinácia sa osvedčila a vznikla tak naozaj veľmi chutná a konzistentná polievka. V celkovom koncepcie reštaurácie na nás pôsobila zvláštne, ale potom sme sa dozvedeli, že v rámci nového jedálneho a nápojového lístka, kde pridali aj svetové pivá, k nim pribudli aj jedlá, ktoré majú byť viac „svetové“, ako slovenská klasika typu koleno či utopence.  

Čo však určite do koncepcie podobných reštaurácií sedí všade na svete, dokonca sa to tam priamo pýta, sú kvalitné burge. My sme skúsili Mangalica country burger (9,90), ako z názvu napovedá z mangalice, teda mäsa zo špeciálneho druhu prasiatok – mangalíc. Voľba pre naozaj veľkých hladošov, pretože spolu so steakovými hranolčekami je to poriadna porcia. Musíme povedať, že burger splnil naše očakávania a bol naozaj veľmi výdatný a chuťovo rozmanitý.

Naopak, naše očakávanie celkom nesplnil americký hotdog (5,90). Na náš vkus bol málo šťavnatý a porcia bagety s párkom bola dosť malá. O chrumkavom šaláte sa nedalo hovoriť, okrem karí majonézy servírovanej osobitne (mala slúžiť na námáčanie hranoliek) by sme privítali omáčku aj priamo do hotdogu. Aj tak ale kvitujeme „street“ jedla do menu.

Za sladkú bodku sme si vybrali Churros (3,90€), teda sladké španielske šišky v tvare tyčiniek doplnené omáčkou z bielej čokolády a škorice. Šiškové tyčinky boli chutné, nie príliš mastné obalené cukrom. Omáčka sa podávala studená, mala konzistenciu akéhosi škoricového masla s bielou čokoládou, lepšie by sa hodila teplá krémová, tak ako sa churros aj v zahraničí podávajú.

Táto reštaurácia však rozhodne stojí za návštevu, upúta nielen atmosférou, ale samozrejme viacerými druhmi kvalitných pív. Na jednom mieste sa tu mieša domáca gastronómia so svetovou a je to tak príjemným miestom na stretnutie s priateľmi.