Rodina Berrettini má už vyše 140 rokov jednu z najznámejších vinoték v toskánskej Siene a jej mužskí príslušníci aj ... slabosť pre krásne Slovenky. Otec Mirka Berrettiniho, majiteľa tohto podniku, sa pred desaťročiami oženil so Slovenkou a prilákal ju do Toskánska. Ich syn s talianskym priezviskom a slovenským rodným menom Mirko sa po rokoch vybral opačným smerom. Dnes so svojou ženou Luciou vychovávajú troch synov v Rusovciach.

Už webová stránka tejto netradičnej reštaurácie je neuveriteľne osobná. Vyžaruje z nej láska k Toskánsku, láska k jedlu i pohodové medziľudské vzťahy v podniku, ktoré sa nevyhnutne prenášajú aj na hostí.

Majiteľ stavil na originálne toskánske suroviny od miestnych malých výrobcov, originálne receptúry jeho starej mamy, domácku atmosféru a úprimný rešpekt ku každému hosťovi. S väčšinou sa dnes už osobne pozná. „Našim cieľom je sprostredkovať hosťom aj pravý toskánsky životný štýl, ktorý môže byť  v dnešnej dobe veľkou inšpiráciou,“ vraví majiteľ podniku.

Hostia to cítia a oceňujú. Výsledkom je, že napriek polohe na predmestí je to jedna z mála bratislavských reštaurácií, kam sa v špičke neoplatí chodiť bez rezervácie.  Antica Toscana je vždy plná, pretože je autentická, úprimná a poctivá. Jej kuchyňa patrí podľa nášho názoru už roky k najlepším v meste.