Najvyšší zážitok. S takýmto sloganom bojuje o priazeň gurmána reštaurácia Altitude v televíznej veži na bratislavskom Kamzíku. Má exkluzívnu polohu naozaj vysoko nad všetkými ostatnými reštauráciami v meste, navyše takmer všetky stoly sú umiestnené na otáčajúcej sa platforme, ktorá sa za necelú hodinu otočí o 360 stupňov a ukáže vám panorámu Malých Karpát a mesta na ich okraji zo všetkých strán. Vzhľadom na polohu Slnka odporúčame viac večeru ako obedňajšiu návštevu.

Architekti sa zrejme spoľahli na nádherný výhľad, interiér samotnej reštaurácie je prispôsobený tak, aby pútal najmä ním, takže na nás pôsobil trochu "sparťansky". 

Čo sa ale v posledných rokoch priebežne vylepšuje je ponuka v menu. Na poste šéfkuchára sa vystriedalo niekoľko zaujímavých mien a treba povedať, že sú to mená čoraz kvalitnejšie. Od decembra Altitude vedie Marián Harcinik, muž, ktorý gastronómiu miluje a o svojej tvorbe hovorí: „Podporujem inovatívny a invenčný prístup, regionálny vidiek a čerstvé suroviny prichádzajúce z tohto prostredia. Verím v silu bohatých, tradičných lokálnych surovín, ktoré mi umožňujú vytvoriť kulinárske inovátorstvo na netradičné spôsoby.”

Výhľad z veže na rozsiahle malokarpatské lesy šéfkuchára nepochybne inšpiroval. Ponuka je plná dubákov, Harcinik ich ale vie ozvláštniť kombináciou s gaštanmi či chuťou tekvice.  Domáce prosciutto si vyrába z jelenej sviečkovice, grilovanú husaciu pečienku podáva so zelerovým pyré a marinovanými jabĺčkami.

Jedlá sú veľmi chutné, profesionálne naaranžované, kuchyňa je prekvapujúco rýchla, dokonca sme mali pocit, že by mohla aj pribrzdiť, aby sme si panoramatický výhľad mohli dokonale vychutnať.

Reštaurácia zatiaľ nie je mimoriadne frekventovaná, je to skôr miesto na romantické posedenia pri západe Slnka. Jedálny lístok to reflektuje, ponuka hlavných jedál sa odmedzuje zhruba na desať titulov, paleta je ale primerane bohatá a uspokojí záujemcov o racionálnu kuchyňu, ale aj gurmánov, ktorí hrešia sýtymi jedlami. Tí si musia dávať pozor aj na Harcinikovu ponuku dezertov, ktoré sú skutočnou čerešničkou na torte.

Cenová hladina patrí k stredným až vyšším. Vínna karta sa koncentruje skôr na zahraničné vína, zo slovenských producentov dominuje Mavín.