"Fresh market" čerstvého a kvalitného mäsa všetkých druhov, množstvo zeleniny a dobré víno. Pavol Benčík, majiteľ skupiny Al Dente Group, chystá v centre Bratislavy novú reštauráciu. Nahradí bývalú Slovenskú reštauráciu na Hviezdoslavovom námestí.

“Pod mäsom si veľa ľudí predstaví steaky. Tu to však bude o mäse ako ho nepoznáme -  rybacie, hovädzie, bravčové, jahňacie, prezentované netradičným spôsobom. Čakajte medzinárodnú kuchyňu s niekoľkými regionálnymi špecialitami,” vysvetľuje pre TRENDreštaurácie.sk P. Benčík.

Al Dente sa najbližšie mesiace chystá na väčší rozvoj - v nákupnom centre Centrál na Trnavskom mýte otvorí ďalšiu reštauráciu a ďalšiu samoobslužnú jedáleň. S tými má bohaté skúsenosti, prevádzkuje totiž sieť Cantina s pobočkami v Tatracentre na Hodžovom námestí a na Tomášikovej ulici.

Skupina na bratislavské korzo vstúpila v roku 2008 reštauráciou Presburg Culinaria Domestica, pred rokom pridala veľkú piváreň Beer Palace v zrekonštruovanom Paláci Motešických. Domovským podnikom je biznis reštaurácia Al Dente v Tatracentre. “Mäsová” reštaurácia bude teda štvrtou samostatnou reštauráciou skupiny celkovo a treťou v historickom centre Bratislavy. Patrí jej aj kateringová divízia Partyguru. Executive chef skupiny je Michal Pažák.

Al Dente Group vznikla odčlenením z Progastro Group.