Trnavská prevádzka reštaurácie patriacej do známej gastro siete Bencik Culinary Group má u nás prvý pozitívny bod už len za jej polohu-priamo v nákupnej časti City Areny Trnava. Má svoj osobitý štýl, aj keď sa nachádza v nákupnom centre.

Sieť Al Trivio sme poznali už predtým z Bratislavy, boli sme preto zvedaví, čo nám iné ponúkne jej trnavská pobočka. Priestor (tak ako aj v ďalších prevádzkach) je členitý veľmi šikovne, dominujú drevené prvky evokujúce taliansky vidiek. Ak uprednostňujete súkromie bez detí a prídete sem napríklad cez víkend, odporúčame vybrať si stôl ďalej od detského kútika. Počas našej víkendovej návštevy bol detský kútik plný, cez týždeň, keď sme tu boli na obed, nebolo po deťoch ani chýru. .

Na úvod nám dobre padol pohár kvalitného rízlingu vlašského (3,90) a mimoriadne chutné bolo aj Chianti Querceto Castelo (3,70€).

Prvé zo spomínaných degustovaných vín sa skvelo dopĺňalo s predjedlom mozzarella di bufala (7,90). Klasika, v ktorej sa ale dá veľa pokaziť. My musíme povedať, že syr bol jemný, lahodný bez výraznej ostrosti – akú často máva byvolia mozzarella.

Rovnako lahodná bola aj hovädzia klasika Tartar di manzo (9,90), ktorý sme si doplnili o suché hrianky. Tatarák bol doplnený iba o cibuľku. Žĺtok bol servírovaný v škrupine priamo na mäse.

Silná a hustá zeleninová polievka, minestrone (3,90) splnila svoj účel a okrem vyváženej chuti zeleniny bola aj správne dochutená.

Naopak podľa našej mienky „vlajková loď“ polievok talianskych reštarácií Zuppa di pomodoro (3,90) teda paradajková polievka bola na náš vkus až príliš hustá a sladká. Pravdupovediac, sladká sa zdala aj inému hodnotiteľovi počas ďalšej návštevy.

Vtedy sme ochutnali aj hrachovú polievku so slaninovým chipsom, tá bola výborná. Hustá, krémová, chrumkavý chips ju vhodne oživil.

Keďže pri prvej návšteve dusené teľacie s mrkvovým pyré, ktoré sme si chceli objednať nemali, obsluha nám odporučila Quanciale di manzo al vino rosso (13.90), dusené hovädzie líčka na červenom víne, doplnené restovanou zeleninou a hríbmi. Mäsko bolo jemné, vláčne, omáčka so zeleninkou a hríbmi príjemne sekundovala a dopĺňala chute. Zemiakové pyré, ktoré sme si k jedlu doobjednali bolo rovnako chutné a správne krémové. Chválime.

Druhé hlavné jedlo podľa odporúčania obsluhy bolo Arrosto di maiale sous vide  (17,90) - Bravčové karé z mangalice, zemiakový krém ochutený talianskou slaninou Lardo, mäsový jus, domáci bylinkový olej. Karé bolo ale suché a omáčka sa nám zdala bez chuti. Grilovanú zeleninu verdura alla griglia (3,90), ktorú sme si k tomuto jedlu zvolili, sme si dochutili parmezánom, ktorý bol na stole.

Pri ďalšej návšteve sme sa rozhodli pre cestoviny – na obidvoch sme si pochutili. Torchietti Italiani (8,90) bol druh cestovín nazvaných torchietti, k tomu boli cherry paradajky, mozzarella di bufala, čerstvá bazalka a bazalkové pesto, rukola.

Ako druhé sme si dali Ravioli gamberi (11,90) - domáce ravioli plnené krevetami, cuketou, k tomu cesnak, cherry paradajky, olivový olej, špenát. „Pasta“ bola uvarená predpisovo al dente,  kombinácie surovín a chutí svieže a šťavnaté.

Z dezertov majú v menu Tortino al cioccolato (3.90) – čo bola horúca čokoládová tortička s vanilkovou zmrzlinou, Tiramisu a Panna cottu al cocco (3,90), teda Kokosovú panna cottu s ovocným pyré.

Pri prvej návšteve sme stavili na ostrieľanú klasiku Tortino al cioccolato (3.90) - horúcu čokoládovú tortička s vanilkovou zmrzlinou, nechali ju však tepelne upravovať dlhšie ako bolo treba, takže husté čokoládové cesto, nemalo ani náznak krémovej konzistencie vo vnútri.

Lepšie dopadla Panna cotta al cocco (3,90) pri ďalšej návšteve – mala predpisovú konzistenciu, jemnú kokosovú chuť, nebola presladená, pochutili sme si.

Al Trivio Trnava musíme pochváliť za jej mimoriadne príjemné služby obsluhy a profesionálny a ľudský prístup manažérky. Toto všetko a k tomu v konečnom dôsledku aj príjemné posedenie a chutné jedlo z kvalitných surovín robí z tejto reštaurácie v Trnave odporúčanú kulinársku zástavku.

Zhrnutie:

Plus: Príjemná obsluha, varia tu z kvalitných surovín, reštaurácia vhodná pre rodiny s deťmi

Mínus: Pri prvej návšteve nám obsluha zabudla ponúknuť dezerty z dennej ponuky, pri druhej sme sa na ne už pýtali, ale mali len dezerty z menu.