V nákupnom centre Centrál je množstvo kaviarní aj prevádzok rýchleho občerstvenia, kde sa dá ísť na kávu, koláčik, alebo na obed. Najmä v tomto dennom čase praskajú vo švíkoch, ale toto isté – takmer všetky obsadené stoly, sme zažili aj keď sme sa rozhodli ísť na obed do jedinej klasickej reštaurácie, ktorá v Centráli je – Al Trivia. Aj keď nemajú v ponuke obedové menu (na to slúži vedľajšia kantína), praskala vo švíkoch.

Reštaurácia sa nachádza na najvyššom poschodí Centrálu, od nákupného centra je opticky oddelená. Dominuje jej veľká otvorená kuchyňa, interiér pôsobí vzdušne a moderne. Varí sa tu, ako už aj názov naznačuje stredomorská kuchyňa. V ponuke sú okrem predjedál a polievok pizze, cestoviny, rizotá, dve jedlá z rýb, mäsá z grilu a v rámci „rubriky“ mäsá je v jedálnom lístku aj jahňacina a teľacina. Okrem klasického menu je k dispozícii vždy aj špeciálne v ktorom používajú sezónne suroviny.

Z neho sme sa rozhodli dať Zemiakový krém s konfitovanými kozákmi a hľuzovkovým olejom, z kmeňového jedálneho lístka Paradajkovú polievku s bazalkovým pestom a parmezánom (3,90). Obidve boli husté, chuťovo výborné, akurát by sme privítali, keby boli trochu teplejšie.

Z hlavných jedál sme sa rozhodli pre klasicky – pizzu a cestoviny. Z pízz sme si zvolili Bufalinu (8,90) s oblohami paradajková omáčka, mozzarella di bufala, paradajky a bazalka, z cestovín Maccheroni rigati italiani (8,90), čo boli cestoviny maccheroni, cherry paradajky, mozzarella di bufalla, čerstvá bazalka, bazalkové pesto, rukola. Dá sa povedať že dve variácie na podobnú tému, obidve chuťovo výborné, môžeme odporúčať. Príloh bolo na pizze, aj cestovinách bohato, pizza chrumkavá, cestoviny al dente. Ani sme celé porcie nevládali zjesť, obsluha sa nás automaticky spýtala, či si ich želáme zabaliť.

Dezertu sme ale predsa len neodolali, rozhodli sme sa pre Tiramisu (3,90), ktoré tu podávajú v skle. Hutné, krémovité, všetky chute spolu harmonizovali, nijakej nebolo priveľa, alebo málo. K nemu sme si dali výborné espresso. Keďže sme boli v Al Trivio vtedy, vkeď podnik slávil výročie otvorenia, ponúkli nás na záver ešte aj makrónkami.

Pochváliť musíme rozhodne servis. Ako sme spomínali, podnik bol plný, ale všetko zvládali rýchlo, s prehľadom a ešte aj šarmom. Hneď nás usadili a spratali stôl po predošlých hosťoch, priniesli kuvert - chutný domáci chlieb a parmezán. Aj všetky jedlá sme mali na stole expresne, zaujímali sa, či nám chutí a či máme všetko. Presne tak, ako to má byť.

Zhrnutie:

Plus: Chutné jedlo, rýchla kuchyňa a obsluha.

Mínus: Počas našej návštevy nijaké, len polievky mohli byť teplejšie