Neoddeliteľnou súčasťou vianočných sviatkov sú darčeky. Každý chce darovať svojim blízkym niečo, čo ich poteší. Pyžamá a ponožky nemusia byť vždy ten správny krok. Je milión vecí, ktoré trh ponúka, niekedy je to to až neúnosné vybrať ten správny dar. Namiesto hrejivo lákavých papúč môžete darovať svojim blízkym niečo, čo ich zahreje na tele aj na duši. Ponúkame vám tipy na darčeky a prémiový alkohol.

Výber darčekových fliaš pre mužov

Ohnivá voda. Správna voľba pre každého muža.

Koval Millet Whiskey 40%

Jedinečná whisky vyrobená z prosa nemá na svete konkurenciu. Koval produkuje od roku 2008 čisto organickú whiskey, likéry a iné spirity v prvej pálenici v Chicagu po roku 1800, po prohibícii. Továreň založili Róbert a Sonat Birneckerovci. Každý jeden proces vo výrobe alkoholu priemyselne monitorujú, počínajúc stykmi s miestnymi poľnohospodármi, pestovania, mletia, destilovania, fľašovania až po balenie. Chuť má hravú, na hranici medzi slaným a sladkým. Sladkosť definuje vanilka, med, kvetinové tóny, podtrhnuté sladkým drievkom a ostrým klinčekom.

Zdroj: WinePlanet.sk

Koňak. Výhrada pre tých, ktorý oceňujú kvalitu.

ABK6 Cognac XO Renaissance

Farba starého, tmavého mahagónu so zlatými odleskmi. Aróma plná vôní, dominuje sušené ovocie, orechy a tóny sladkého drievka typické pre takto staré koňaky. Rozvíja sa do vône korenia a ovocných koláčov. Chuť je plná a jemná, no zároveň elegantná, tóny pomarančovej kôry, fíg so záverom dubového dreva a korenia. Tento výnimočný destilát bol zvolený ako najlepší XO koňak na svete.  

Zdroj: WinePlanet.sk

Zbierka známok je pekná vec, ale túto v zbierke určite nemáte.

Blue Stamp rum

Autenticky blendovaný rum z ostrova Mauritius. Je jedinečný svojou jemnou sladkastou chuťou s buketom orieškov v kombinácii so sušeným ovocím. Rum bol vytvorený zrením v sudoch z Južnej Afriky, ktoré mu dodávajú arómy amerického dubu a sladký záver portského.

Zdroj: WinePlanet.sk

Každý muž by mal byť gentleman.

Gin Del Professore Monsieur

Tento unikát ginov, vyrobený maceráciou, má v sebe arómu borievok a citrusového ovocia, jemnú pikantnosť, tóny kardamónu, levandule a harmančeka. Ročne sa vyprodukuje menej ako 3000 fliaš tohto skvostu, pretože práve kvôli jedinečnosti sa každoročne mení jeho receptúra.

Zdroj: WinePlanet.sk

Legenda vo fľaši.

Vodka Kremlin Award  

Veľmi jemná a lahodná vodka s krištáľovo čistou farbou. Aróma sušeného ovocia, pšenice a korenia. Povráva sa, že jej "tajnou" ingredienciou sú ovsené vločky. Táto mimoriadna vodka sa po dlhé desaťročia vyrábala v obmedzenom množstve výlučne na základe objednávok priamo z Kremľa. Neniesla žiadny oficiálny názov – volali ju iba „Protokolárna“ alebo jednoducho „Kremeľská“. O jej kvalite a čistote sa rozprávali legendy, no len málokto mal možnosť ochutnať ju. Dnes nesie názov KREMLIN AWARD a hoci jej nedostupnosť už patrí histórii, svojou príslovečnou kvalitou stále zostáva verná tradícii.

Zdroj: WinePlanet.sk

Výber darčekových fliaš pre ženy

Má vaša polovička rada med ?

Rum Malecon Licor De Ron

Snaha o dokonalosť dobrého vyrobeného rumu je niečo, čo nesmie byť uponáhľané. Rovnako ako vzácne umelecké dielo, jeho hodnota je oceňovaná časom, zrelosťou a maximálnou trpezlivosťou. Rum Malecon je kombináciou čistej predstavy Marca Savia a vrodenými zručnosťami Francisca Fernandeza, ktorí priniesli život do každej fľaše. Svetlá medená farba, s vôňou medu, muscovado cukru a vanilkových strukov. V ústach sa rozvinie chuť kakaového masla a vanilky, zamatový a sladký rum s dlhou dochuťou medu. Zrel 9 rokov v znovu vypálených amerických sudoch po bourbone a nasledovne bol miešaný s horským medom.

Zdroj: WinePlanet.sk

Vanilka, ingrediencia hodná parfumu.

Dzama Rhum Cuvée Noire Prestige

Keďže Madagaskar je hlavným exportérom vanilky do celého sveta odzrkadľuje sa to aj na Dzame. Cukrová trstina, z ktorej je rum vyrábaný rastie na plantážach po vanilke a citrusových plodoch a vďaka tomu rum získava svoju špecifickú chuť a arómu nekončiacej vanilky. Zreje 3 roky v sudoch vyrobených z francúzskeho dubu Limousin, ktoré boli prvotne použité na zrenie Chivas Regal whisky. Vanilková aróma, karamelová chuť, kokos, náznaky kardamonu, pomaranču, banánov, zázvoru.

Zdroj: WinePlanet.sk

Dotyk slnečných lúčov Španielska.

Cardenal Mendoza Carta Real 40%

Elegantné brandy, v ktorom najstaršia zložka má viac ako 25 rokov. Dozrieva v sudoch po starých Oloroso Sherry. V roku 1981, pri oslavách 200 ročného výročia vinárne - hľadiac priamo do nového storočia, bol balíček Cardenal Mendoza vyčlenený a odložený na pamiatku do nového tisícročia. Táto brandy ticho dozrievala takmer dve desaťročia a trpezlivo čakala na jej fľašovanie a uvedenie na trh. Pomenovaná ako Carta Real na pamiatku večere, na ktorej sa 2. decembra 1900 v Kráľovskom paláci v Madride podávali vína a brandy zo Sánchez Romate. Cardenal Mendoza Carta Real je brandy Solera Gran Reserva s priemerným vekom viac ako dvadsaťpäť rokov. Zreje v sudoch, v ktorých predtým zrelo Oloroso Sherry.

Zdroj: WinePlanet.sk

Každá žena ocení diamant.

Pink 47 London dry 47%
Spája kvalitnú vodu z rieky Dee, ktorá preteká národným parkom Snowdonia, s 10 starostlivo vybranými botanicals. Základ chuti tvoria borievky z Toskánska, dva druhy koreňu angelica, koriander z Maroka, citrusová a pomarančová kôra a mandle zo Španielska, sladké drievko z Číny, západoafrický muškátový orech a exotické korenie z orientu. Jedinečný jemný  klenot v tvare diamantu.

Zdroj: WinePlanet.sk

Temperament z hrozna.

Lapostolle Pisco 40%

Lapostolle Pisco je tradičným čilským spiritom. Pisco je dvakrát destilovaný z hrozna. Lapostolle je čírej farby. Má jemnú arómu citrusov, mandarinkovej kôry, zeleného ovocia a hrušky. Chuť je ľahko pikantná s dotykom bylín a kvetovými tónmi.

Zdroj: WinePlanet.sk