Vyhnúť sa takémuto ohrozeniu a dlhým dňom stráveným po dovolenke v karanténe môžete výberom bezpečnej a blízkej destinácie. Ktorá oblasť je takýmto slnečným rajom?

Letná dovolenka v Chorvátsku

Odklon od masovej turistiky, bezpečie, pokojná atmosféra a príjemný relax, to sú dôležité prvky luxusu, ktoré Chorvátsko ponúka svojim hosťom každý jeden rok. V krajine máte veľký výber prvotriednych hotelov a súkromných domov, ako aj kempingov či nádherných miest na zážitkové dovolenkovanie.

Aj keď slnko a more zostávajú hlavnými lákadlami letnej dovolenky v Chorvátsku, už veľmi dlhú dobu sa v tejto krajine dobre rozvíja aj športový, zdravotný a kúpeľný cestovný ruch. Určite oceníte krásy vidieka, ktoré sa veľmi jemne prelínajú s nádherou mestských pamiatok, stavieb a romantických uličiek.

Okrem toho má Chorvátsko tisíce nádherných ostrovov v tyrkysovom mori, vďaka čomu je ideálnym cieľom pre turistov, ktorí nie sú zameraní len na polihovanie na pláži, ale aj romantické prechádzky v pohodlnom polo tričku po okolí.

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com

Exotický svet plný nevšedných krás a chutí

Tento nádherný a romantický dovolenkový svet sa oplatí navštíviť aj pre chute lahodného vína, olivového oleja a ďalších kulinárskych pokrmov, ktoré si určite zamilujete.

Chorvátsky región sa môže tiež pochváliť krásnymi prírodnými zaujímavosťami, krištáľovo čistým morom a stredomorským podnebím, ktoré je znesiteľné a bez extrémnych výkyvov teplôt.

Chorvátsko patrí do povodia Dunaja a Jadranského mora a má výhodnú geografickú a komunikačnú polohu, pretože sa nachádza na križovatke dôležitých dopravných koridorov v Európe. A práve vďaka tomu sa sem ľahko dostanete aj svojím autom, ktorému by ste ale mali pred odchodom z domu a dlhou cestou nechať prekontrolovať dôležité brzdové kotúče.

Región zaujímavých prvenstiev

Aby si človek oddýchol, potrebuje k tomu vhodné podmienky, kde k tým najdôležitejším patrí príjemné prostredie. A Chorvátsko ho má viac než dosť.

Tak napríklad. Vedeli ste o tom, že územie Chorvátska má tvar podkovy a tiahne sa od Vukovaru na severovýchode, okolo Záhrebu na západe a Dubrovníka na samom juhu?

Zaujímavé tiež je, že Chorvátsko sa nachádza v jednej z najzelenších častí Európy. 10 percent jej územia tvoria chránené prírodné oblasti. Krajina má osem národných a 12 prírodných parkov, vrátane parku Plitvické jazerá, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Chorvátsko je na treťom mieste v Európe, pokiaľ ide o prírodné vodné zdroje, a je zeleným rajom s pohodlným podnebím a jedinečnou faunou a flórou viac ako troch tisíc druhov.

Tak si nájdite čas a spoznajte množstvo týchto chorvátskych krás.