Novým balíkom úprav pre SUV sa pochválil Vorsteiner. Jeho vylepšenia exteriéru bývajú extrémne a inak to nie je ani v prípade Urusu. Už základ s ostrými tvarmi má po zásahu úpravcu ešte väčšiu agresivitu línií.

Začiatok úprav vpredu ukazuje nový spodný spojler nárazníka, predsunutý viac vpred. Karbónový diel bude určite spôsobovať nočné mory pri parkovaní k obrubníku. Nový otvor na odvádzanie horúceho vzduchu od motora je na karbónovej kapote. Kapota celá je trochu inak tvarovaná ako v sérii.

Lamborghini Urus Vorsteiner - disky majú tvar ako originál diel Lamba Zdroj: Vorsteiner

Disky s piatimi rozdeľujúcimi sa lúčmi sú dizajnom podobné tým, aké Lamborghini montuje v rámci štandardnej ponuky. Vizuálne rozdiely prichádzajú aj v zadnej časti, kam Vorsteiner navrhol dve krídla. Jedno je na hrane batožinového priestoru a druhé si našlo miesto nad zadným oknom.

O zmeny pod kapotou sa úpravca nepričinil. To znamená, že Urus má stále V8 s prepĺňaním a výkonom 478 kW (650 k). Podľa oficiálnych údajov Lamborghini má toto SUV stovku za 3,59 sekundy. Teória je taká, že v roku 2019 by mal Urusu pribudnúť hybridný pohon, ktorý by výkon dostal na približne 500 kW (680 k).

Lamborghini Urus Vorsteiner - zadok je tiež agresívnejší Zdroj: Vorsteiner