Určite najzaujímavejší z nich bol GTI Roadster. Základnými tvarmi by mal pripomínať súčasnú generáciu Golfa. Len je omnoho nižší a vyzerá presne ako model, ktorý bol predstavený pre hru Gran Turismo 6. Ponúka miesto pre dvoch ľudí a určite sa nedostane do sériovej produkcie.

Pod kapotu konštruktéri natlačili motor V6 s objemom 3 litre. Twin turbo TSI ponúka 375 kW (503 k) a 559 Nm. S hmotnosťou 1421 kilogramov dokáže vyskočiť na stovku za 3,6 sekundy a dostane sa až na 309 km/h. Výkon sa prenáša cez sedemstupňovú prevodovku DSG na pohon všetkých kolies 4Motion.

Volkswagen GTI Roadster - vyzerá futuristicky Zdroj: Volkswagen

Výkonovo za ním trochu zaostáva Golf GTI Wolfsburg Edition, ktorý má veľkú šancu na výrobu, aj keď to výrobca odmieta. Vnútro aj vonkajšok sa nesú v červeno-čiernej téme. Do interiéru majstri, ktorí na koncepte pracovali, dali aparatúru s výkonom 2170 wattov, konzolu Playstation a 24-palcový LCD monitor.

Auto poháňa dvojliter TSI zo základného GTI, ale jeho výkon sa dostal až na 279 kW (380 k). Oproti pôvodným 169 kW (230 k) tak pribudlo 110 kW (150 k). Okrem zvuku z audia sa zmenila aj kulisa vychádzajúca z výfuku. Tá sa ešte dá meniť vákuovo ovládaným ventilom.

Volkswagen Golf GTI Wolfsburg Edition - o 110 kW viac ako má Performance Zdroj: Volkswagen

Tretí koncept s názvom Golf Variant Youngster 5000 vyzerá praktickejšie ako prvé dva. Ale až do momentu, keď sa ozrejmí, čo znamená číslovka v názve. Znamená výkon zvukovej aparatúry umiestnenej v aute. Celý audiosystém sa dá ovládať pomocou iPadu. Okrem oranžovej pribudli prvky z ponuky R pre model a nastaviteľný podvozok Bilstein s nastavovacím programom znova v produktoch Apple.

Pod prednou kapotou bol zase základ z Golfu GTI Performance Edition. Ale oproti nemu mu pribudlo 66 kW (90 k). Dosahuje tak 235 kW (320 k) z rovnakého základu so štyrmi valcami, dvoma litrami objemu a prepĺňaním.

Volkswagen Golf Variant Youngster 5000 - číslovka naznačuje výkon audiosystému Zdroj: Volkswagen

Okolo konceptu Amarok Power sa tiež točilo veľa ľudí. Veď mu do výbavy pridali aparatúru pre DJa s výkonom 5000 wattov. Komponenty pochádzajú od Pioneeru a Allen&Health. Sú umiestnené v nákladnom priestore. Okrem toho sú tam aj veľké reproduktory od Void Acoustics.

Sivý pickup s oranžovými detailmi vonku aj vnútri poháňa naftový motor V6 TDI s objemom 3 litre. Cez osemstupňovú automatickú prevodovku ide na všetky štyri kolesá výkon 200 kW (272 k) a krútiaci moment 600 Nm. Veľké auto tak zrýchli na stovku za 7,9 sekundy a potiahne príves s hmotnosťou až 3 tony.

Volkswagen Amarok Power - sivo-oranžová kombinácia je vonku aj vnútri Zdroj: Volkswagen