Vizuálne sa verzia John Cooper Works podpísala na oboch modeloch. Hlavne do očí bije kombinácia farieb. Jednou z možností bude sivá s červenými pásmi a detailami. Červená je strecha, ale aj spätné zrkadlá a pás na maske chladiča.

Dôlžitejšie ako vizuálne zmeny sú zmeny podvozku. Pre verzie JCW prídu úpravy oboch modelov, ako Countrymanu, tak Clubmanu. Podvozok si rozumie s 18-palcovými sériovými diskami. V príplatkovej výbave figurujú aj devätnásťpalcové.

Podvozok dostal iné odklony prednej nápravy a tiež výrazné spevnenie komponentov. Jazdné vlastnosti podporuje aj iný diferenciál ako je bežný pre slabšie modely. O zastavenie sa starajú brzdy, ktoré majú vpredu priemer 358 milimetrov.

Mini Clubman JCW - oba modely budú mať 224 kW Zdroj: Mini

Oba modely budú mať pod kapotou dvojlitrový štvorvalec s prepĺňaním. Bude mať výkon 224 kW (305 k) a krútiaci moment 449 Nm. V ponuke bude len automatická osemstupňová prevodovka, čo znamená, že JCW pre Countryman a Clubman zanevrel na manuálne prevodovky.

Clubman s týmto motorom zvládne stovku za 4,9 sekundy a Countryman potrebuje o 0,2 sekundy viac. Oproti predchádzajúcim modelom sú oba o pol sekundy rýchlejšie. Maximum majú tradične omedzené na 250 kilometrov za hodinu.

Mini Countryman JCW - väčší Countryman je trochu pomalší Zdroj: Mini