Celkovo vznikne 1 200 kusov série a bude dostupná v lete tohto roka. Do ponuky sa dostane iba s dvomi radmi sedadiel, kvôli tomu, aby ostal čo najväčší batožinový priestor. Automobilka ešte neoznámila cenovú stratégiu tejto novej verzie.

Od ostatných Land Cruiserov bude Heritage Edition možné ľahko rozoznať. Výrazným prvkom budú 18-palcové zliatinové disky bronzovej farby. Kúsky od BBS však dostali stredovú krytku s logom automobilky, takže výrobca ostáva v utajení.

Zmenou prejde aj predná časť auta. Maska chladiča bude mať zatmavené prvky, rovnako ako hmlovky. Menej chrómu určite nie je na škodu, najmä keď je auto lakované čiernou farbou. Alternatívou je biela Blizzard Pearl. Chróm zmizne aj zo spätných zrkadiel a na poslednom stĺpiku karosérie pribudne označenie modelu.

Toyota Land Cruiser Heritage Edition - séria vznikne pri príležitosti 60 rokov predaja v USA Zdroj: Toyota

Toyota pri Heritage Edition odstránila nástupné schodíky a lišty, aby zvýraznila priechodnosť vozidla. Pár zmien zaznamenal aj interiér. Čierne kožené čalúnenie je prešívané bronzovou niťou. Je to jediná možná kombinácia dostupná pre Heritage Editioin. Interiér tiež odlíšia nové rohože špeciálne pre túto sériu.

Keďže bude auto dostupné v USA, tak je jasné, že pod kapotou bude benzínový motor. Agregát V8 s objemom 5,7 litra má výkon 284 kW (385 k) a spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Nie je však Land Cruiser ako Land Cruiser. Aktuálne je na svete dostupných viacero druhov. V Európe je dostupný menší model J15 a tento, s osemvalcom je J200. Ten už na európskom dostupný nie je.

Toyota Land Cruiser Heritage Edition - čierne čalúnenie dostalo broznové prešívanie Zdroj: Toyota