Základný stupeň Active má oceľové šesťnásťpalcové disky, LED zadné svetlá, manuálnu klímu, ale už v základe aj záruku na 5 rokov alebo 100-tisíc kilometrov. Predĺženú záruku bude mať každý Kodiaq. Už základ bude obsahovať rádio Bolero s 6,5-palcovým dotykovým displejom.

Nad Active bude stupeň Ambition. K základu pridá 17-palcové zliatinové disky, bezkľúčové štartovanie, automatickú dvojzónovú klimatizáciu Climatronic a tiež väčší, 8-palcový displej rádia Bolero a hlasové ovládanie.

Vrcholom zatiaľ bude stupeň Style, aj keď časom pribudne aj Laurin&Klement. Ponúkne osemnásťpalcové disky z ľahkých zliatin, Full LED hlavné svetlomety, navigačný systém Amundsen s wi-fi, bezkľúčové odomykanie a alarm.

Škoda Kodiaq - ponúkne tri výbavové stupne Zdroj: Škoda

Úplne najlacnejší Kodiaq s výbavou Active bude stáť 21 690 eur. Pod kapotou bude mať 1,4-litrové TSI s výkonom 92 kW (125 k). Jeho kombinovaná spotreba sa dostala len na 6,1 litra. Dôležité je, že okrem šesťstupňovej prevodovky je motor spojený len s prednou nápravou.

Najlacnejšia štvorkolka prichádza s rovnakou výbavou a agregátom 1,4 TSI ACT s vypínaním valcov a výkonom 110 kW (150 k). Spotrebou v kombinovanom cykle zostáva tesne pod siedmimi litrami a má manuálnu prevodovku.

Najvýkonnejší benzínový agregát, 2,0 TSI bude mať pohon všetkých kolies a výkon 132 kW (180 k). Spojený bude so sedemstupňovým automatom s dvomi spojkami. Kombinovaná spotreba sa mu ustálila na 7,4 litroch a cena s výbavou Ambition je 31 490 eur.

Škoda Kodiaq - najlacnejší bude za 21 690 eur Zdroj: Škoda

Najlacnejší naftový motor 2,0 TDI s 110 kW (150 k) je spojený so sedemstupňovým automatom a pohonom prednej nápravy. Stojí 27 290 eur. Ale za príplatok 200 eur je rovnaký agregát, ale s manuálom a pohonom všetkých štyroch kolies.

Úplný vrchol motorovej ponuky bude 2,0 TDI s 140 kW (190 k), pohonom všetkých kolies a automatickou sedemstupňovou prevodovkou. S výbavou Style bude jeho základná cena 35 590 eur.

Škoda ponúkne pre jednotlivé výbavy aj akčné balíky. Pre Active bude za 599 eur komplet s hliníkovými diskami, tempomatom a lakťovou opierkou. Ambition za 599 eur bude mať osemnásťpalcové disky, bezkľúčový prístup, alarm a kompletné parkovacie senzory. Style zase za 699 eur ponúkne nepriame osvetlenie interiéru, adaptívny tempomat, vyhrievaný volant, parkovaciu kameru a virtuálny pedál na elektrické otváranie kufra.

Škoda Kodiaq - dá sa nakonfigurovať aj na viac ako 40 tisíc Zdroj: Škoda