Vzhľad využije inšpiráciu krištáľom od českých sklárov. Teoretická formulácia sa pretaví do skutočnosti najmä na predných a zadných svetlách, ktoré majú imitáciu výbrusu ako na reálnych vázach a podobných ozdobných prvkoch. Predné aj zadné svetlá môžu byť osadené LED-kami.

Malé SUV s dĺžkou 4 382 milimetrov, šírkou 1 841 milimetrov a výškou 1 605 milimetrov ponúkne dostatok miesta pre pasažierov a veľkosťou kufra atakuje vrchol triedy. Základný tvar prichádza s hodnotou 521 litrov. Ale pri využití príplatkového systému posúvania VarioFlex je v rozmedzí 479 a 588 litrov. Po sklopení sedadiel je objem až 1 810 litrov.

Interiér prinesie horizontálne koncipovanú prístrojovú dosku, podobne ako Kodiaq. Na veľkom dotykovom displeji bude možné zobraziť informácie z mobilu cez Apple CarPlay či Android Auto. Displej bude mať povrch zo skla. Rovnako displej môže byť aj namiesto prístrojov pred vodičom, podobne ako má Audi svoj Virtual Cockpit, čo je vidno aj na jednej z fotiek.

Škoda Karoq - predné svetlá sú z dvoch samostatných segmentov Zdroj: Škoda

Pod kapotou modelu sa bude nachádzať podľa predpokladov to, čo v prípade Seatu Ateca. Takže treba rátať s 1,0 TSI trojvalcom a dvojlitrom na naftu. Avšak výkonnejší benzínový motor bude úplne nový 1,5 TSI Evo. V ponuke budú aj dvojspojkové automaty a pohon všetkých kolies. V prípade zopakovania situácie zo sesterského Seatu budú mať štvorkolku iba najvýkonnejšie agregáty na naftu a benzín. Spojenie bude výhradne s automatickou prevodovkou.

Na trh sa auto dostane na jeseň tohto roka.

Škoda Karoq - infotainment ponúkne viacero možností Zdroj: Škoda