Modernizovaný Renault Clio sprevádza prívlastok Fáza 2. Technicky vychádza z Clia tretej generácie, no už na prvý pohľad sa dá identifikovať podľa modifikovaného exteriéru. Tón nového dizajnu udávajú výrazné línie predných svetlometov, smerujúce k bohato dimenzovaným otvorom náporového chladenia.

Siločiary interiéru sa zas pretínajú v hornej časti palubnej dosky na veľkej farebnej obrazovke samozrejme príplatkového navigačného systému Carminat TomTom. Len tak mimochodom je to najnovšie riešenie GPS navigácie od Renaulta vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou TomTom.

Dá sa aktualizovať cez internet a okrem informácií o dopravnom značení a rýchlostných obmedzeniach, vyznačuje tiež pozície bezpečnostných kamier. Odvodená temperamentnejšia verzia Renault Clio GT je lakovaná v odtieni modrá Malte.

Od základného modelu sa navonok líši zvýraznenými prahmi, čiernym grilom so spojlerom a dvojitou výfukovou koncovkou. V interiéri samozrejme nechýbajú športové sedadlá, ani prevŕtané hliníkové pedále. Renault Clio Fáza 2 absolvuje výstavnú premiéru začiatkom marca v Ženeve a na Slovensku sa začne predávať v máji.

Foto – Renault