Základom série je nová farba Frozen Barcelona Blue. Vyvíjala ju sekcia BMW Individual a už podľa názvov, ktoré automobilka používa je jasné, že Forzen znamená matnú. Je menšou extravaganciou ako malo viacfarebné Night Sky.

Auto stojí na 20-palcových diskoch s lúčmi v tvare písmena Y. Sú lakované čiernou farbou Jet Black. Tak ako kolesá sú čiernou farbou lakované aj všetky lišty, ktoré by inak boli strieborné, alebo chrómové. Dokonca aj predné ľadvinky dostali túto farbu.

Niekoľko detailov, odlišujúcich auto od ostatných modelov sa dostalo aj do interiéru. Čalúnenie nesie kombináciu bielej a modrej kože. Modrý je dokonca aj strop čalúnený alcantarou. Volant má kožený poťah tiež, BMW nešpekulovalo s alternatívnymi materiálmi.

BMW M850i First Edition - čierne prvky ladia s modrým exetriérom Zdroj: BMW

Súčasťou ponuky sú čierne lakované interiérové prvky a najmä štítok s označením a poradovým číslom kusu. Interiér vylepší zvuková aparatúra Bowers&Wilkins Diamond Surround System, sklené kúsky ako iDrive a radiaca páka s osvetlením.

Pod prednou kapotou má M850i motor V8 s prepĺňaním a výkonom 390 kW (530 k). S ním zvláda dosiahnuť stovku za 3,7 sekundy. Výrobca udáva kombinovanú spotrebu v intervale 10,5 a 10,8 litra benzínu na sto kilometrov.

Výroba bude prebiehať v mesiacoch apríl až jún, pričom zo série First Edition vznikne 400 kusov.

BMW M850i First Edition - označenie modelu našlo miesto pred radiacou pákou Zdroj: BMW