Napriek prísnemu stráženiu podobizne nového cenovo dostupného modelu Rapid českej automobilky Škoda uniká na internet čoraz viac fotografií. Ale až teraz sa objavili zábery kompletne odhaleného auta bez maskovania, či prídavných liniek a maskovacích plastových doplnkov, či farieb. Portál Autol.cz s odvolaním sa na český Svet motorov priniesol tieto fotky.

Pravdepodobne boli vyhotovené pri natáčaní oficiálnych videí a tvorbe prezentačných fotografií, kde je už auto prirodzene rovnaké, aké bude v sériovej podobe. Navyše často v najvyššej výbave. Nová Škoda Rapid sa nesie v znamení doteraz zverejnených menších záberov na niektoré detaily a pomerne verne kopíruje štúdiu MissionL.

Novinka sa má veľkostne i cenovo vtesnať medzi Fabiu a Octaviu, okrem štyroch dverí sa tak počíta aj s veľkým kufrom, ktorý bude v Európe dostupný cez piate otvárateľné dvere (v Číne bude klasický sedan). So štartom výroby sa počíta budúci rok a vzhľadom na obľúbenosť českých modelov na Slovensku i plánované zameranie Škody Rapid jej bude asi na našich cestách viac než dosť.

Foto - Auto.cz