„Dávalo by to zmysel. Keď idem z (továrne Porsche) Zuffenhausenu na stuttgartské letisko, trvá to, keď má človek šťastie, najmenej pol hodinu. Let by zabral len tri a pol minúty,“ povedal denníku D. von Platen.

Trh lietajúcich taxíkov ešte neexistuje, ale viacero firiem ako napríklad Uber o ňom už uvažuje. Americký prevádzkovateľ internetovej taxislužby potvrdil, že plánuje začať s testovaním mestských lietajúcich taxíkov v Dallase, Los Angeles a Dubaji v roku 2020, napísal denník Gazeta Wyborcza.

Projektant materskej firmy Porsche, automobilky Volkswagen, predstavil prototyp lietajúceho auta na minuloročnom Ženevskom autosalóne, pripomenula agentúra Reuters. Dvojmiestny automobil nazvaný Pop Up skonštruovaný v spolupráci s výrobcom leteckej techniky Airbus bol navrhnutý špeciálne na to, aby pomohol vyhnúť sa automobilovým zápcham v meste.

Porsche podľa Automobilwoche plánuje, že čiastočnú kontrolu nad vozidlom bude mať pasažier, ale na jeho ovládanie nebude potrebovať letecký preukaz, pretože väčšina funkcií bude automatizovaná.

Možnými konkurentmi lietajúceho vozidla Porsche sú podľa agentúry Reuters nemecká začínajúca firma Volocopter pod krídlami automobilky Daimler, Lilium Jet a eVolo a americká Terrafugia a Joby Aviation.