Pri operatívnom leasingu si treba uvedomiť, že je to „skladačka“ viacerých položiek. Finančnej časti, ďalej služieb ako sú rôzne poistenia, servis a údržba vozidla, výmena pneumatík, náhradné vozidlo až po tankovacie karty. Dôležité faktory sú tiež zľavy, zostatková hodnota vozidla, ale aj poškodenia, s ktorými môže zákazník vrátiť auto naspäť leasingovej spoločnosti.

„Podmienky zmlúv majú byť jasné pre každého zákazníka. Bežní klienti sa budú ešte dlho „učiť“ a spoznávať podmienky operatívneho leasingu obdobne, ako to bolo pri klasických finančných a úverových produktoch pre motorové vozidlá.“ hovorí Peter Iván, konateľ spoločnosti. Ak ich neovláda, mal by sa spoľahnúť na rady odborníkov. Totiž nevhodne nastavené vstupné podmienky, hoci len nájazd kilometrov auta, poistné podmienky alebo servisné položky, ktoré má zákazník zazmluvnené, môžu zákazníka nemilo prekvapiť.

Navyše, je dobré si vedieť porovnať podmienky viacerých poskytovateľov operatívneho leasingu. Aj toto LEASING EXPERT umožňuje svojim klientom.

Pozorný treba byť aj pri výške mesačnej splátky za prenájom automobilu. Pretože najnižšia mesačná splátka ešte nemusí znamenať najnižšie celkové náklady. „Klienti musia byť opatrní pri výbere vozidiel. Za nezvyčajne nízkou splátkou sa väčšinou môžu schovávať aj neštandardné podmienky. Stačia už len prísne nastavené parametre poistenia a zmluva sa nemusí stať automaticky najvýhodnejšou," objasňuje Peter Iván.

Bezpochyby sa pri výbere vozidla na operatívny leasing treba obrátiť na spoľahlivých a osvedčených partnerov. „S nami má zákazník dohľad nad vozidlom a poradenstvo počas celej doby zmluvy. Vieme mu napríklad kedykoľvek skontrolovať stav auta, čo je veľmi dôležité v procese operatívneho leasingu,“ vysvetľuje konateľ firmy.

Spoločnosť LEASING EXPERT spolupracuje s viacerými leasingovými spoločnosťami a predajcami vozidiel. Spája konkrétne autá s ponukami jednotlivých poskytovateľov leasingu. Dokáže klientom ponúknuť viacero možností a ponúk na operatívny leasing podľa ich potrieb, navyše je pre svojich zákazníkov k dispozícii počas celej zmluvy.