Karoséria má rovnako elegantné tvary ako aj kupé. Dĺžka 4,8 metra a šírka 1,9 metra sú úplne totožné, tak isto ako dynamicky natiahnutá línia. Vpredu sú široké otvory na prívod vzduchu a úzke svetlá s adaptívnym LED systémom. V príplatkovej výbave sú tiež laserové svetlá.

Najväčšou zmenou oproti kupé je logicky strecha. Výrobca zvolil plátenú alternatívu. Štandardne má čiernu farbu, ale tú je možné nahradiť antracitovou so strieborným nádychom. Otvorenie trvá 15 sekúnd a je možné až do rýchlosti 50 kilometrov za hodinu.

Pri otvorenej streche pomôžu udržať tepelný komfort príplatkové vyhrievače krku s výduchmi v sedadlách. Je jasné, že veľa položiek bude obsahovať aj príplatková výbava, v nej bude napríklad aparatúra Bowers&Wilkins s 12 reproduktormi, sklené prvky v interiéri, či karbónové vonku.

BMW radu 8 Cabrio - otvorenie strechy je možné za 15 sekúnd Zdroj: BMW

Tak, ako v prípade uzavretej verzie, bude aj kabrio ponúkať dva motory. Benzínový agregát vo verzii M850i xDrive Cabrio bude V8 s objemom 4,4 litra a s prepĺňaním. Jeho výkon je 390 kW (530 k) a krútiaci moment 750 Nm. Stokilometrovú rýchlosť dosiahne za 3,9 sekundy.

Naftová alternatíva ponesie označenie 840d xDrive Cabrio. Z radového šesťvalca s tromi litrami objemu ponúka výkon 235 kW (320 k) a krútiaci moment 680 Nm. Táto verzia dokáže na stovku zrýchliť za 5,2 sekundy. Oba agregáty spĺňajú podmienky stanovené emisnou normou Euro 6d-TEMP.

BMW radu 8 Cabrio - za príplatok sú sklené prvky interiéru Zdroj: BMW