Po zásahu nového vlastníka automobilky je z menšieho MPV niečo úplne iné. Zafira Life, ako sa nový model volá celým menom, je vlastne osobná dodávka. S pôvodnou ideou má spoločný maximálne počet sedadiel, ale aj to len v niektorých verziách.

Nový Opel Zafira Life sa pridáva ku koncernovým modelom Citroën Spacetourer, Peugeot Traveller, ale aj nekoncernovej Toyote ProAce. Osobný van tak ponúkne omnoho viac možností ako ponúkala ktorákoľvek Zafira doteraz.

V ponuke bude s tromi dĺžkami. Opel ich označil ako S, M a L. Najkratšie S je, s dĺžkou 4,6 metra, len o 10 centimetrov kratšie ako dosluhujúca Zafira. M je také dlhé ako súčasné Vivaro Combi. Okrem dĺžok bude na výber aj počet sedadiel. V ponuke bude od 5 do 8 sedadiel.

Opel Zafira Life - vnútri nájde miesto až 8 ľudí Zdroj: Opel

Reálne je jasné, že Zafira Life nemôže byť iná od súrodencov. To je však, na druhú stranu, aj pozitívne. Veď ponúkne možnosť Head-Up displeja, adaptívny tempomat, či potenciálne aj pohon všetkých kolies od Dangel 4x4.

Ponuka motorov tiež neprekvapí. Opel ponúkne rovnaké motory, aké sú v sesterských modeloch. Bude to 1,5-litrový a 2,0-litrový naftový motor. Výkonnejší môže byť spojený aj s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Pozitívom tohto vozidla bude aj možnosť vojsť do akejkoľvek garáže, keďže celková výška je len 1,9 metra. Auto sa ukáže už budúci týždeň na autosalóne v Bruseli. V roku 2021 má pribudnúť výlučne elektrická verzia.

Opel Zafira Life - interiér je takmer ako v koncernových dvojičkách Zdroj: Opel