Combo je po Crosslande X a Grandlande X tretím vozidlom, ktoré vyvinul Opel v spolupráci s Peugeotom a Citroënom. Reaguje na rastúci trh s týmito vozidlami. Segment oproti roku 2015 narástol v roku 2018 až o 42 percent.

Práve za minulý rok má prvenstvo v predaji Opel, ktorý predbehol Fiat o 30 kusov a tretia je Dacia Dokker, ale s priepastným rozdielom. Stále však berieme do úvahy iba plechové verzie modelu. Sumárne aj s osobnými je lídrom Citroën Berlingo.

Nová architektúra umožňuje užitočné zaťaženie takmer jednu tonu. V základnej výbave to bude nemenej slušných 610 kilogramov. V ponuke bude okrem štandardnej verzie aj predĺžená XL. Bez ohľadu na dĺžku auta je do oboch verzií možné na šírku naložiť dve paletu štandardu Euro.

V priebehu roku 2019 pribudne v ponuke systém indikujúci preťaženie auta pomocou kontrolky v zadnej časti, čo je viditeľné už pri nakladaní. Dlhšia verzia môže byť vybavená aj dvomi radmi sedadiel a poskytne tak miesto až piatim ľuďom. Pri jednoduchej kabíne bude možné priplatiť za tri sedadlá vedľa seba, aj keď pasažieri budú celkom natlačení na sebe.

Tak ako pri osobnej alternatíve bude aj úžitková mať osemstupňovú automatickú prevodovku pre motor 1,5 CDTI. Bude pre verziu s výkonom 96 kW (130 k). Ako jej alternatíva bude šesťstupňový manuál. Každý iný motor bude mať iba 5-stupňový manuál.

Opel Combo Van - v ponuke bude aj väčšia verzia XL Zdroj: Opel

Zaujímavé je, že Opel ponúkne v Combe Van agregát 1,5 CDTI zo spolupráce s materským koncernom, ale aj alternatívu s väčším objemom 1,6 CDTI. Iba budú mať podobné výkony. Slabšie verzie prídu s 55 kW (75 k) a silnejšie so 75 kW (102 k), respektíve 73 kW (99 k). Cenový rozdiel medzi rovnako výkonnými modelmi nebude. Časom by mal pribudnúť aj benzínový trojvalec s objemom 1,2 litra, keďže aktuálna ponuka pozostáva výhradne z naftových motorov.

Combo Van prvýkrát ponúkne aj prvky ako head-up displej s malým štítom nad prístrojovou doskou, systém sledovania vybočenia z jazdného pruhu a systém automatického núdzového brzdenia. Pre vodiča bude prínosom aj adaptívny tempomat a panoramatická parkovacia kamera.

Základná akčná cena Comba Van s krátkou karosériou je 11 200 eur. Má motor 1,5 CDTI, alebo 1,6 CDTI s výkonom 55 kW (75 k). Za verziu s užitočnou hmotnosťou je príplatok 230 eur a za predĺženú verziu, dostupnú až s výkonnejším motorom je to 800 eur oproti modelu s rovnakým motorom, ale krátkou karosériou a základnou nosnosťou.

Základná výbava Selection však nezahŕňa ani manuálnu klimatizáciu. Tá je za príplatok 1 000 eur, prípadne v balíku s audiosystémom s osempalcovým displejom za 1 200 eur. Bez ohľadu na výbavu ponúkne Opel záruku 5 rokov.

Opel Combo Van - základná kabína môže mať až tri sedadlá Zdroj: Opel