GLB z dizajnovo zjednotenej ponuky trojcípej hviezdy svojím zjavom vytŕča. Mercedesy sa na seba už roky podobajú, no o GLB to povedať nemožno. Klasickú rovnicu napĺňa azda iba zadná časť, ktorá sa mierne ponáša na GLS. Inak je tu všetko originálne. Auto je na pohľad jednoduché, nájdete na ňom množstvo zaoblených hrán, ktoré vytvárajú robustne pôsobiaci dizajn. GLB si vieme predstaviť i v podstatne krajšej konfigurácii, než bola tá, v ktorej nám ho Mercedes-Benz zapožičal, no i tak vyzerá sviežo a moderne.

Auto pre celú rodinu

Novinka v ponuke nemeckej prémiovej automobilky sa môže pochváliť nielen zaujímavým a neopozeraným vzhľadom, ale aj nápaditou kabínou. Palubovka je pri kompaktných Mercedesoch už ustálená – má minimalistické vyhotovenie, dvojicu veľkých obrazoviek a niekoľko tlačidiel na centrálnej konzole.

Spomenúť treba i vynikajúci volant s dotykovými plôškami, prostredníctvom ktorých perfektne ovládate informačno-zábavný systém vozidla, ktorý patrí k špičke automobilového sveta. V kabíne je ticho, motor pracuje takmer nečujne a interiér je okrem toho dostatočne odhlučnený od aerodynamického hluku.

Aj preto si myslíme, že GLB 200 môže byť výborným partnerom na prekonávanie dlhých ciest. Nahráva tomu i veľká priestorová ponuka na zadných sedadlách, kde si bez problémov sadne človek vyššieho vzrastu. Problém nebudete mať ani s balením na dlhú trasu, dobre tvarovaný batožinový priestor ponúka objem na úrovni 570 litrov, čo už je solídna porcia hodná i rodinného kombi. V kufri navyše nájdete háčiky a iné praktické pomôcky. Škoda len, že zadné sedadlá sa nedajú sklopiť priamo z kufra.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa