Nový koncept s celým názvom Mini Electric s klasickou karosériou toho pôvodného Mini by malo šanci stať sa ideálnym mestským elektromobilom. Avšak automobilka rozhodla, že jeden predstavený kus aj zostane jediným. Určite sa časom nájde niektorý úpravca, ktorý ponúkne takúto alternatívu.

Vlastne jediným dôvodom, kvôli ktorému sa automobilka pustila do tejto previerky možností je budúcoročný príchod sériového elektromobilu. Už teraz musí byť každému jasné, že nebude postavený na tomto dizajne, ale na najnovšej generácii malého vozidla.

Mini Electric Classic 04 Zdroj: Mini

O vnútornostiach však žiadne náznaky neodzneli. Ani o tom budúcom sériovom elektrickom Mini, ani o tomto jedinom kuse s obrovským štýlom. Známa rovnica, že Mini bolo ľahké však určite platiť nebude, pretože batérie nikto z ľahkých materiálov vyrobiť nevie.

Na reálne Mini s výlučne elektrickým motorom bude teda nutné počkať do budúceho roka, ale predpoklad je, že by sa mohlo objaviť už na jar 2019 na autosalóne v Ženeve. Ak máte radi klasické Mini s modernizovanými komponentami, odporúčame pozrieť do ponuky David Brown Automotive.

Mini Electric Classic 07 Zdroj: Mini