Používa podobné východiskové prvky ako Fiat 500X a miesto off-roadu s možnosťou prechádzania ťažkého terénu je skôr imidžovým SUV, či dokonca skôr crossoverom. Po troch rokoch prichádza Jeep s obnovenou verziou modelu.

Renegade sa vôbec faceliftom nezmenil nijako výrazne. Technicky ostáva stále rovnaký, ale bude mať nové pohonné jednotky. Pod kapotu sa dostane úplne nový trojvalec s objemom 1,0 litra. Bude dosahovať výkon 88 kW (120 k). Väčší, 1,3-litrový štvorvalec bude mať 110 kW (150 k) a 132 kW (180 k).

Jeep Renegade 02 Zdroj: Jeep

Výraznou zmenou prešiel len predný nárazník s premiestnenými hmlovkami a smerovkami. Lakovanie je potiahnuté na krajoch výrazne nižšie a ako celok vyzerá Renegade omnoho elegantnejšie a modernejšie. Môže za to aj inovovaná maska chladiča. Je však možné, že menej vybavené verzie nebudú mať až takéto zmeny.

Výrazným posunom vpred je použitie nových LED svetiel. LEDky sú aj vzadu, ale miesto bieleho tvaru písmena X je tento prvok červený. Svetlá tak pôsobia viac jednoliato bez rušivých faktorov. Ostatné diely ostávajú rovnaké. Zmeny nastanú aj v interiéri, ale tie zatiaľ automobilka nepredstavila.

Jeep Renegade 03 Zdroj: Jeep