Cenovka Kangoo Z.E. začína na hodnote 27 900 eur bez dane. Má 33 kWh akumulátor a v bude dostupný ako plechový van, plechový van Maxi a Maxi Combi s piatimi miestami. Výkon motora je 44 kW (60 k) a dojazd na nabitie podľa WLTP dosahuje 230 kilometrov.

Viac sa toho zmenilo na Traficu, ktorý znova ponúkne aj verziu Spaceclass. Tá bude dostupná s novým dvojlitrovým motorom s výkonom buď 107 kW (145 k), alebo až s 125 kW (170 k). Prvýkrát v tomto modeli bude v ponuke aj automatická dvojspojková prevodovka EDC6 so šiestimi prevodovými stupňami. Pri ostatnom facelifte priniesol Trafic aj Full LED svetlá vpredu, či modernizovanú prístrojovú dosku s lepším využitím priestoru.

Renault Master a Trafic Zdroj: jmr

Trafic ponúkne aj konektivitu pre mobilné telefóny. R-Link bude mať Android Auto a Media Nav Evolution ponúkne ako Androidové, tak Apple pripojenie. Spaceclass bude mať od 7 sedadiel a v jednej z verzii ponúkne priestor na prespanie pre dve osoby.

Najväčším modernizovaným vozidlom je Master. Modernizácia je zrejmá hneď na prvý pohľad. Vertikálne svetlá nahradili horizontálne a tvary sú výrazne hranatejšie. Tu absentujú Full LED svetlá, ale pribudol LEDkový pás na denné svietenie. Zvonka veľa ďalších inovácií nebolo treba.

O to viac sa konštruktéri a dizajnéri zamerali na zlepšenie života vodiča. Preto má Master niekoľko stolíkov, veľa odkladacích priestorov a najmä úplne novú a príjemnejšiu prístrojovú dosku. Prvýkrát ponúkne možnosť bezdrôtovo nabíjať telefón, ale prichádza aj s novým spätným zrkadlom. Normálne by bolo pri plechovej dodávke zbytočné, tak ho nahradzuje displej druhej zadnej kamery umiestnenej na vrchu auta. Tento systém sa volá Rear View Assist.

Renault Master - nový je kompletný interiér Zdroj: jmr

Nový je aj systém varovania pred vozidlom v mŕtvom uhle a systém korekcií pri bočnom vetre Side Wind Assist. Zmenami prešli aj motory, maximum je až 132 kW (180 k). To predstavuje nárast oproti predchádzajúcemu vrcholu s výkonom 118 kW (165 k). Inovované motory prichádzajú so spotrebou nižšou až o liter.

V nákladom priestore sú nové LED svetlá, ale najmä nové madlo na uľahčenie nastupovania do zadnej časti cez bočné dvere. Cenník nového Mastra je jasný, ale najzaujímavejšia verzia je tá, ktorá u nás doteraz nebola dostupná. Je ňou elektrická verzia.

Master Z.E. má 33 kWh batérie a motor s výkonom 57 kW. Do plna je nabitý v priebehu 6 hodín pomocou wall-boxu. Maximálnu rýchlosť má 100 kilometrov za hodinu. Jeho cena na našom trhu je stanovená na 62 500 eur bez DPH. V ponuke bude v šiestich veľkostných verziách s troma dĺžkami a dvoma výškami. Reálny dojazd by mal presiahnuť 100 kilometrov. Elektrický van je určený na mestský pohyb.

Renault Master - predné svetlá sú štandardné Zdroj: jmr