Malý roadster má motor v strede a pohon zadnej nápravy. Tým, že patrí medzi japonské kei cars má motor s objemom 660 centimetrov kubických. V definícii japonskými zákonmi je stanovené presne takéto maximum objemu a je tiež limitovaný aj výkon, aby mali jeho majitelia daňové a poisťovacie benefity.

V súčasnosti už daňové úľavy nie sú až také markantné, ale autá sú stále úspešné. Honda S660 má výkon 47 kW (64 k). Motor má prepĺňanie, tri valce a na výber je buď manuálna šesťstupňová prevodovka, alebo automat bez stupňov CVT.

Inováciou získal malý roadster pozmenenú prednú masku a nové svetlá vpredu aj vzadu. Zaujímavejšia a výraznejšia zmena je lakovanie rámu predného okna farbou karosérie. Doteraz mala Honda S660 tieto prvky lakované lesklou čiernou farbou.

Honda S660 - nové sú aj zadné svetlá Zdroj: Honda

Novinkou sú aj dve farby karosérie. Pribudla zelená Active Green Pearl a strieborná Alabaster Silver Metallic. V ponuke budú aj nové tvary zliatinových diskov. Do interiéru sa dostali aj vyhrievané sedadlá. A volant s hlavicou radiacej páky zase dostali čalúnenie alcantarou.

Základná cena Hondy S660 je 2 031 700 japonských jenov, čo je približne 17-tisíc eur. Inovovaný roadster sa začne na japonskom trhu predávať 31. januára.

Honda S660 - v ponuke bude aj o polovicu drahša verzia Modulo X Zdroj: Honda