Nová verzia si niektoré detaily požičia od najvýkonnejšej Hondy Civic s označením Type-R. Prahy a na ne nadväzujúce prvky nárazníka dodávajú autu ešte ostrejší a športovejší charakter. V zadnej časti pribudlo aj krídlo. Je však omnoho decentnejšie ako to obrovské na Type-R.

Sport Line bude stáť na sedemnásťpalcových zliatinových diskoch s čiernym lakovaním. V základnej výbave budú aj Full LED predné svetlá a na výber bude z tých farieb, ktoré sú v štandardnom vzorkovníku modelu, ale pribudne k nim aj nová modrá perleť Obsidian Blue Pearl.

Honda Civic Sport Line - predný nárazník má ostré tvary Zdroj: Honda

Do interiéru sa dostane informačno-zábavný systém Honda Connect s podporou Apple CarPlay a Android Auto. Podporuje aj príjem rádií DAB. Ale pre Sport Line budú špecifické poťahy, najmä prešitie červenou niťou nielen na sedadlách, ale aj na volante.

Hliníkové pedále tvoria estetický doplnok ku špeciálnej hlavici manuálnej prevodovky, ktorá znova aspoň čiastočne pripomína tú použitú práve v Type-R.

Pod kapotou modelu tejto série bude litrový trojvalec s výkonom 93 kW (126 k) a krútiacim momentom 200 Nm. Pri spotrebe 4,8 litra v kombinovanom cykle vypúšťa každý kilometer 107 gramov CO2. Sport Line bude v ponuke so šesťstupňovým manuálom, alebo s bezstupňovým automatom. Aktuálna akciová cena športovo vyzerajúceho litrového Civicu je 18 890 eur.

Honda Civic Sport Line - hlavica radiacej páky má červené prešívanie a aj písmená Zdroj: Honda