S Hondou Civic vo vyhotovení  sedan sa poznáme už dlhšie, testovali sme ju približne pred dvomi rokmi. Vtedy sme japonskému kompaktu vyčítali niekoľko prešľapov, ktoré kazili celkový dojem z vozidla. Modelový rok 2020 však priniesol niekoľko noviniek, a tak sme tradičné japonské vozidlo preverili znovu. Podarilo sa mu napraviť zbytočné chyby, ktoré trápili jeho predchodcu?

Staré chyby sú zabudnuté

Na takmer identickom Civicu, ktorý sme testovali v minulosti, nám prekážalo najmä niekoľko nedostatkov v inak príjemnom interiéri. Spolujazdec si napríklad mohol hlasitosť infotainmentu prispôsobiť iba na dotykovej ploche, čo Honda zmenila. Teraz už má k dispozícii klasický otočný ovládač, s ktorým sa pracuje omnoho intuitívnejšie. Podstatným negatívom predchodcu bola i lakťová opierka, ktorá nebola kvalitne ukotvená. A aby toho nebolo málo, pri určitých otáčkach motora zasa rezonovali dvere. Tentoraz už sme ani jeden
z týchto nedostatkov nezaregistrovali a Civic tak mohol naplno ukázať, v čom je naozaj dobrý. Honda Civic Sedan s dĺžkou vyše 4,6 metra a rázvorom na úrovni 2,7 metra nie je malé auto. Patrí síce ešte stále ku kompaktom, no radí sa jednoznačne medzi tie najpriestrannejšie. Na zadných sedadlách sa dvaja dospelí aj usadia úplne komfortne a bez problémov tu vydržia stovky kilometrov. Sedadlá majú príjemný kožený poťah, mäkkú výplň a celkovo pôsobia veľmi luxusným dojmom. To isté platí o celej kabíne.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa