Nový Nugget si ako základ neberie veľký Transit, ale menšiu verziu Transit Custom. V ponuke bude niekoľko verzií a predávať ich majú vybraní díleri značky. Na výber budú dve dĺžkové verzie, rovnako ako pri východiskovom modeli, ale dlhší ponúkne aj možnosť toalety.

Ďalší krok výberu bude voľba, či Nugget bude mať pevnú zvýšenú strechu so šiltovkou nad čelným oknom, alebo výklopný segment. Bez ohľadu na voľbu budú mať obe verzie miesto na spánok pre štyroch dospelých kemperov.

V zadnej časti auta je malá kuchyňa a v strede je bežne jedáleň spojená s obývačkou. Zloženie jedálenského kútika znamená vytvorenie dvoch lôžok a pod strechou si našli miesto ďalšie dve miesta na spanie.

Ford Transit Custom Nugget - v kuchyni je chladnička a varič s dvomi horákmi Zdroj: Ford

Vo výbave vozidla sú dva horáky na varenie a chladnička. Odpadová voda z umývadla má miesto v nádrži s objemom 42 litrov. V zadnej časti dodávok je dokonca aj sprcha.

Posledným štádiom výberu je motor. Ponuka je prevzatá zo štandardného Transitu Custom a na výber sú verzie dvojlitrového motora EcoBlue spaľujúceho naftu. Jeden má výkon 96 kW (130 k) a druhý, výkonnejší až 125 kW (170 k).

Ford Transit Custom Nugget - priestor sa dá premeniť na dve postele Zdroj: Ford