Aktuálne Ford predstavil plány na dva nové hybridné modely v roku 2020. Jedným z nich bude pick-up F-150 a druhým športový Mustang. Konkrétna špecifikácia Mustangu zatiaľ nie je známa, ale z veľkostného hľadiska bude elektromotor najpravdepodobnejšie spojený práve so štvorvalcom. Viac by fanúšikov amerických áut dorazil už iba litrový EcoBoost s elektromotorom.

Automobilka ozrejmila, že hybridná kombinácia má v športovom aute dosahovať výkony päťlitrového osemvalca. Pozitívom bude viac krútiaceho momentu v nízkych otáčkach, čo je následok využitia elektromotoru.

Okamžitý nástup bude mať Mustang najskôr na domácej americkej pôde, ale určite sa ponuka postupne rozšíri aj na iné časti sveta, keďže je globálnym modelom. Menej globálny bude pick-up. Tam je zase veľká pravdepodobnosť kombinácie s 3,5-litrovým EcoBoostom V6, ale rok 2020 je stále ďaleko a Ford možno prekvapí štyrmi valcami.

Hybridný model F-150 bude mať dostatočný výkon na ťahanie prívesov a bude fungovať aj ako mobilný generátor elektrickej energie. Predávať sa bude v severnej Amerike a na trhoch Blízkeho východu.

Ford Mustang - doba zobrazovania tokov energie hybridu už nie je ďaleko Zdroj: Ford

Mustang s kombinovaným hybridným pohonom bude vznikať v obnovenej fabrike Flat Rock, v Michigane. Na obnovu Ford investoval 700 miliónov dolárov a ponúkne nových 700 pracovných miest. F-150 Hybrid bude montovaný po boku bežných F-150 v Dearborne, tiež v Michigane.