Nový pick-up nešokuje asi ničím, čo sa týka vzhľadu. Okrem pracovných verzií budú v ponuke aj luxusné s naozaj výrazným využitím chrómu. Predná maska chladiča dokonca zasahuje až do svetiel, ktoré tým získali tvar písmena C.

Pri konfigurácii bude na výber až 6 druhov diskov s rôznymi tvarmi a priemerom od 17 do 22 palcov. Ložný priestor bude mať tiež niekoľko verzií. Celkový počet dostupných kombinácií bude totožný s tým, ktorý pick-up ponúka už teraz.

F-150 získa s novou generáciou aj nové bezpečnostné systémy. Systém chrániaci pred kolíziou s detekciou chodcov je len jedným z nich. Dôležitým, z pohľadu každodenného používania, bude adaptívny tempomat s úplným zastavením a následným rozbehnutím.

V pick-upe bude možné počúvať zvuk z aparatúry Bang&Olufsen a na displeji sa bude dať zobrazovať obsah mobilného telefónu cez Android Auto a aj cez Apple CarPlay. Vozidlo bude v predaji už tento rok a najväčšou zmenou oproti predchodcovi bude ponuka motorov.

Niektoré agregáty budú totožné, ale nový základ bude V6 s objemom 3,3 litra s výkonom rovnakých 208 kW (282 k) ako mal predchádzajúci 3,5 liter. Základ bude spojený so šesťstupňovým automatom, ale agregáty s objemami 2,7, 3,5 a 5,0 litra budú využívať desaťstupňový automat.

Ford F-150 - od pracovného stroja sa dá dostať aj k luxusnej verzii Zdroj: Ford

Rovnako 10 stupňov ponúkne aj trojlitrový naftový motor. Ten sa ale do ponuky dostane až v polke roka 2018. Oficiálne výkony, ani spotreby zatiaľ Ford neoznámil, ale samotná implementácia naftového motora je naozaj veľkou správou. Špekuluje sa o tom, že motor by mohol pochádzať od Jaguaru a Land Roveru.