Ďalšia pozoruhodná novinka z Nemecka. Po uvedení nového elektrického SUV Volkswagen ID.4 sa o slovo prihlásila aj automobilka BMW. Rozhodla sa predstaviť silné tromfy v podobe nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Nové vysoko výkonné vozidlá, ktoré prídu na trh v marci 2021, charakterizuje výrazné spojenie výkonu vyladeného na okruhy a výnimočné každodenné využitie na úplne novú úroveň.

Modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé poháňa 6-valcový radový benzínový motor s technológiou M TwinPower Turbo. Jeho výkon 353 kW (480 k) smeruje na zadné kolesá prostredníctvom unikátnej manuálnej 6-stupňovej prevodovky. V modeloch BMW M3 Competition Sedan a BMW M4 Competition Coupé s ešte silnejším výkonom 375 kW (510 k) z vysoko otáčkového motora pracuje 8-stupňová automatická prevodovka M Steptronic so softvérom Drivelogic. Obidva modely Competition budú približne od leta 2021 dostupné aj s pohonom všetkých kolies M xDrive.

Výrazný pokrok v dynamike oproti predchodcovi priniesol spoločný vývoj a ladenie vozidla v typickom režime M, ktorý prebiehal spolu s vývojom a testovaním pretekárskeho vozidla BMW M4 GT3. Ďalším spoločným menovateľom nových vozidiel BMW M je množstvo emócií, ktoré vyvoláva pohon a podvozok, vizuálne príťažlivý dizajn a nové špeciálne M ovládacie rozhranie. Vozidlo poskytuje radosť z jazdy v športovom automobile schopnom cestovať na dlhé vzdialenosti, dynamicky prispôsobivom na každodenné jazdenie a keď sa mu na okruhoch popustí uzda, tak dodá aj mnohé vzrušujúce športové zážitky.