Z produkcie bratislavského závodu ukázal historicky prvý sériovo vyrábaný elektromobil koncernu e-Up!, ktorý je variantom rastúcej rodiny malých mestských áut značiek Volkswagen, Škoda a Seat.

Zdalo by sa, že táto, z hľadiska výroby už ohlásená novinka, bola jediná zaujímavosť s vplyvom na slovenský autopriemysel. Už sa však ukazuje aj ďalší aspekt zbrojenia slovenskej dcéry koncernu – výstavby novej ultramodernej karosárne. Tá má byť hlavný tromf pre novú generáciu luxusných SUV, najnovšie asi nástupcu najväčšieho Audi Q7.

Aj keď nedávno Bentley, britská luxusná značka koncernu, ohlásila, že svoje nové luxusné SUV bude vyrábať v domácom anglickom závode, mali by sa na ňom podieľať aj v Bratislave. Podľa informácií TREND.sk by sa totiž karoséria mala vyrábať práve v novej zvarovni.

A to nemusí byť všetko. Ešte v rovine úvah, no s reálnym základom by mohol byť aj ďalší nový luxusný „nájomník“ v bratislavskej fabrike. Luxusné SUV, založené na koncepte Urus, totiž chystá aj talianska značka koncernu Lamborghini. A aj tu sa napĺňa dávnejšia úvaha TRENDU, že vysoké investície koncernu môžu slovenskej fabrike pomôcť k zaujímavým modelom.

Aj keď, samozrejme, ešte nie je isté ani či terénne Lambo definitívne bude. „Musíte sa spýtať priamo predstaviteľov Lamborghini,“ reagoval na otázku TREND.sk o možnom budúcom produkte z Bratislavy šéf fabriky Albrecht Reimold. Podobne predtým reagoval aj na otázku o karosériách pre Bentley.

TREND.sk sa spýtal. Angličania mlčali. „Najskôr musíme schváliť, že SUV vôbec pôjde do výroby. No potom budeme zvažovať aj túto možnosť,“ potvrdil správnosť úvah o spojení Bratislavy a Lamborghini šéf automobilky Stephan Winkelmann.