Východoeurópske trhy si začína ako odlišné všímať čoraz viac výrobcov áut. Chevrolet oznámil, že tu začne predávať modely z Južnej Ameriky a ďalekého východu. Ide o sedan Cobalt a SUV Trailblazer, informuje portál Auto.cz, zatiaľ budú v ponuke len v Rusku, kde sa aj predstavia.

Cobalt je tradičný malý sedan s veľkým kufrom, aký menej bonitné trhy oceňujú. Vidno to na úspechoch modelov ako Renault Thalia, Dacia Logan, či "sedanových" variantoch Peugeotu 206 a VW Polo vo vzdialených krajinách. Rusi si budú môcť model kúpiť s motorom 1,5 a výkonom 105 koní (77kW). Výhodou je najmä spomínaný kufor – až 563 litrov.

Chevrolet Cobalt

Ďalším modelom je Trailblazer, predstavený ako koncept koncom vlaňajška. Ide o novú interpretáciu tradičného veľkého amerického SUV, ktoré získalo nový vzhľad i techniku. Vyrába sa v Thajsku a ponúka tri rady sedadiel, takže sa doň vojde dokopy sedem osôb. V ponuke bude benzínový šesťvalec i diesel.

Chevrolet Trailblazer

Chevrolet nedávno predstavil aj model Spin, ktorý je kompaktným MPV podľa portálu Auto.cz určeným taktiež pre juhoamerické a ázijské trhy. Existuje ako päťmiestny i sedemmiestny model s kapacitou kufru 710 litrov pri piatich cestujúcich. Pri pohľade na klasický dizajn, ponuku menších motorov, veľký vnútorný priestor a predpokladanú nízku cenovku je len otázkou času, kedy sa aj tento model rozšíri na ďalšie trhy.

Chevrolet Spin

Foto – Chevrolet