V krátkej aukcii po otvorení brán ženevského autosalónu sa podarilo základnú cenu 11 miliónov eur zdvihnúť na 16,7-milióna. Je tak nielen najdrahším Bugatti, ale najdrahším novým autom vôbec. Tento titul mu len tak niekto nevezme, ako to bolo v boji o najvyššiu maximálnu rýchlosť.

La Voiture Noire má nadväzovať na tvary Bugatti Type 57 SC Atlantic, ktoré zmizlo počas Druhej svetovej vojny. Zvyšné tri sa zachovali, štvrté odvtedy nikto nevidel. Možno bude niekde v zabudnutej stodole stále odparkované.

Základ La Voiture Noire je rovnaký ako má aktuálny model Chiron. To znamená aj motor W16 s objemom 8 litrov. Má tiež výkon 1 104 kW (1 500 k) a krútiaci moment 1 600 Nm. Najväčší rozdiel je teda v samotnom tvarovaní vozidla.

Bugatti La Voiture Noire - vzadu je 6 koncoviek výfuku Zdroj: Bugatti

Karoséria má základné črty identické, ale detaily sú iné. Vzadu je na celú šírku vozidla jedno veľké brzdové svetlo, pod ktorým svieti nápis Bugatti. Šesť koncoviek výfuku neprekvapí nikoho. Vpredu zase do priestoru viac čnie typická maska chladiča, ktorú automobilka dlhodobo používa.

Je veľká pravdepodobnosť, že Bugatti vyšperkovalo aj interiér, ale to nie je zrejmé, pretože ho nikto, okrem majiteľa, nevidel. Stephan Winkelmann, šéf Bugatti, prehlásil, že vozidlo si kúpil majiteľ, ktorý je nadšenec značky.

Bugatti La Voiture Noire - má pripomínať Type 57 SC Atlantic Zdroj: Bugatti