Luxusná odnož koncernu sa púšťa modelom DS7 Sportback medzi SUV. Ale medzi tie, ktoré viac inklinujú k mestskému použitiu ako k terénu. Svedčí o tom, že reálny pohon všetkých kolies v ponuke vôbec nebude.

Najvýraznejšou pohonnou sústavou bude nový hybrid. Je možné ho nabíjať z elektrickej siete a dosahuje až 221 kW (300 k). Benzínový motor má na svedomí 147 kW (200 k) a elektromotory dopĺňajú ďalších 74 kW (100 k). Kombinácia spolupracuje s automatickou osemstupňovou prevodovkou.

Nabíjacia časť pozostáva z akumulátorov s kapacitou 13 kWh. To znamená elektrický dojazd až 59 kilometrov. S 6,6 kWh nabíjačkou je DS7 Sportback s hybridným ústrojenstvom nabité za dve a pol hodiny. Štandardné pripojenie zase znamená 4 a pol hodiny.

Okrem hybridu budú v ponuke, samozrejme, aj bežné benzínové a naftové motory. Okrem iných bude v ponuke benzínový agregát s 166 kW (225 k) a   naftový s 132 kW (180 k). Všetky motory budú mať buď šesťstupňový manuál, alebo osemstupňový automat.

DS7 Sportback - interiér je až avantgardný

Vizáž modelu je podriadená štýlu, s ktorým automobilka začala. Maska na štýl DS Wings a LED Vision svetlá sú poznávacím znamením a zdá sa, že trochu pripomínajú modely Audi. Kým exteriér pôsobí moderne, interiér by sa dal nazvať aj jemne avantgardným. Displejové ovládanie, displej pred vodičom, zaujímavý volič prevodovky, to všetko vytvára zaujímavý celok.

V ponuke sa objaví v rovnakej forme ako je na fotkách, keďže už to je sériová verzia. Reálne v predaj bude v druhej polovici roka.