Po verzii sedan, na ktorej Toyota s Mazdou spolupracuje sa rovnaký princíp spolupráce pre severnú časť Ameriky prepracoval aj k malému hatchbacku. Bude úplne iný ako ten,   ktorý sa predáva v Európe, koniec-koncov, aj doteraz to tak, napríklad v Mexiku, bolo.

Aktuálny nový model, modelový rok 2020, vychádza zo súčasnej Mazdy 2. Zdieľa s ňou karosériu, ale okrem prednej časti. Zvyšok je takmer navlas rovnaký. To nie je problémom, pretože práve Mazda 2 patrí medzi krajších a lepšie spracovaných zástupcov triedy.

Najväčší rozdiel ukazuje predná maska, ktorá prijala tvarovanie bližšie tomu, ktorým disponujú ostatné modely značky. Vnútri malého modelu prichádza vlastne len jediná zmena. Na volante nesvieti logo Mazdy, ale Toyoty.

Toyota Yaris Mexico - vzadu je to čistá Mazda 2

Priestorové pomery sa od dvojky nemenia, ponuka informačno-zábavných systémov tiež ostáva ako v Mazde. Na displeji bude možné pustiť zrkadlenie telefónu cez Apple CarPlay, alebo Android Auto. Parkovacia kamera bude v štandardnej výbave. Stále sa bavíme o krajinách na sever od Panamy.

Z malej Mazdy príde aj pohonná jednotka. Bude ňou 1,5-litrový štvorvalec s atmosférickým plnením. Bude mať 79 kW (109 k) a štandardne bude spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom prednej nápravy. Okrem manuálu pribudne časom aj automatická alternatíva.

Toyota Yaris Mexico - v interiéri je len iné logo na volante