Alfa Romeo so Stelviom zvolila trochu iný prístup. Nemecký okruh nechala na pokoji a sústredila sa na iné. Je jasné, že držanie rekordu ničomu extrémne nepomáha, ale tento fakt sa dá ľahko využiť v prospech automobilky a modelu samotného.

Stelvio sa stalo najrýchlejším SUV na troch okruhoch vo Veľkej Británii. Na prvé priečky segmentu sa zapísalo na Silverstone, v Donington Parku a na Brands Hatch. Na získanie titulov použil šofér David Brise najvýkonnejšiu verziu Quadrifoglio.

Okruh Brands Hatch zvládol David so Stelviom za 55,9 sekundy. Donington Park mu trval 1 minútu a 21,1 sekundy a Silverstone dala najvýkonnejšia verzia Alfy Romeo Stelvio za 2 minúty a 31,6 sekundy.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - dosiahnuté časy podporuje výkonný motor V6 Zdroj: Alfa Romeo

Pohon najvýkonnejšieho Stelvia zabezpečuje 2,9-litrový šesťvalec s prepĺňaním a výkonom 375 kW (510 k). Stokilometrovú rýchlosť zvládne za 3,8 sekundy. Motor dosahuje výkon 175 koní na liter. A na zníženie hmotnosti prichádza s kľukovým hriadeľom z uhlíkových vlákien.

David Brise povedal: "Prvenstvo na trati je vzrušujúca situácia, ale Stelvio Quadrifoglio som si užil ešte viac. Výkon tohto rodinného SUV je dychberúci, ovládanie je sebavedomé a aj na trati je auto ako doma. Má všetky aspekty, aby som mohol dosiahnuť najlepšie možné časy a vytvoril rekordy na troch okruhoch."

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - medzi okruhmi nie je Nurburgring Zdroj: Alfa Romeo