V rámci portfólia značky Škoda má typ Octavia významnú pozíciu. Štvrté vydanie plánuje česká firma ukázať už onedlho. Bližšie detaily bude zrejme uvádzať postupne.

Aktuálne však viaceré médiá zverejnili jeho údajnú prvú fotografiu. Pôvodne sa objavila na nemeckom komunitnom fóre a na prvý pohľad pôsobí, akoby pochádzala z pripravovaného online konfigurátora, poznamenáva Autobild.

Nová falošná Škoda Octavia Zdroj: www.skodacommunity.de

Karoséria vozidla podľa portálu pôsobí veľmi podobne ako na type Superb. Výnimkou sú zadné svetlá, ktoré v prípade vlajkovej lode zasahujú do bočnej časti. A práve v týchto partiách na obrázku vidieť rozmazaný segment. To isté sa opakuje na zadnom stĺpiku, pričom zvláštne pôsobí interiér či predný blatník. Dané detaily hovoria o nie veľmi dobre vykonaných grafických zásahoch.

Jej vernejšiu podobu priniesli nemeckí redaktori Autobildu, pre ktorých ju načrtol profesionálny grafik (titulná fotografia). Škoda Octavia štvrtej generácie bude postavená na rovnakej technike ako Volkswagen Golf, využije vylepšenú platformu MQB a bude mať najmodernejšie koncernové motory. Pod kapotou sa objavia agregáty 1.5 TSI a 2.0 TDI Evo. Základom však môže byť trojvalec 1.0 TSI a využitie tu môže nájsť aj slabší 1,6-litrový turbodiesel.