1. Litrový motor TSI

Seat Leon dostane rovnaký agregát ako má aj Octavia a Golf. Avšak v Leone nebude základným motorom. Tým zostane štvorvalec 1,2 TSI. Litrové TSI bude v ponuke najmä kvôli kombinácii s novou sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Má v názve doplnok Ecomotive a kombinovanú spotrebu 4,4 litra na sto kilometrov.

Seat Leon facelift 02 Zdroj: Martin Ofukany Automotive Photography

2. Xcellence

Po dlhej dobe, kedy bol vrcholnou výbavou športová verzia FR, ak nerátame Cupru, prichádza naozaj luxusná alternatíva. V základe má ambientné osvetlenie interiéru, ale hlavne rafinovanejší vzhľad s chrómovými prvkami v mriežke masky chladiča.

Seat Leon facelift 03 Zdroj: Martin Ofukany Automotive Photography

3. Nový dotykový displej a virtuálny kokpit

Zábavná výbava môže obsahovať 8-palcový displej, ktorý podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Osempalcový displej je dotykový a stratil všetky tlačidlá okrem dvoch. Jedno slúži na vyvolanie základnej ponuky s rotačným menu a druhé na prepojenie s telefónom. Seat Leon ponúkne aj obdobu Audi Virtual Cockpit.

Seat Leon facelift 04 Zdroj: Martin Ofukany Automotive Photography

4. Cupra so štvorkolkou

Do najvýkonnejšej verzie Cupra Seat doplní aj pohon všetkých kolies 4Drive. Podmienkou je dvojlitrový agregát s 221 kW (300 k), čo nie je také ťažké splniť, keď zostal jediný v ponuke, ale zároveň musí byť vybavený automatickou prevodovkou s dvomi spojkami a šiestimi stupňami. Štvorkolka pridáva približne sto kíl a k zrýchleniu pridáva pol sekundy, v porovnaní s manuálom a predokolkou. Najväčším špecifikom však je, že kombinácia je dostupná len s karosériou kombi.

Seat Leon facelift 05 Zdroj: Martin Ofukany Automotive Photography

5. Acoutstic Package

Seat zlepšil odhlučnenie Leonu. Zmeny sa naozaj aj prejavili pri jazde, Leon pôsobí vďaka väčšiemu tichu o štipku luxusnejšie a zlepšuje sa aj komfort pasažierov a vodiča pri dlhých presunoch.

Seat Leon facelift 06 Zdroj: Martin Ofukany Automotive Photography